אאא

יאיר לפיד שובר שתיקה: אחרי שסרב להתראיין במשך תקופה ארוכה, החל הפוליטיקאי בהתהוות להשמיע את משנתו בראיונות לכלי תקשורת שונים. הרצון להישאר רלבנטי חזק אולי מאסטרטגיית שתיקה כזו או אחרת.

הערב הוא התראיין לתוכנית לונדון את קירשינבאום ותקף את נתניהו, על רקע פירוק ועדת פלסנר: "היתה לראש הממשלה ברירה: לבחור בין החרדים לבין רוב הציבור הישראלי, והוא בחר בחרדים. זו בחירה איומה, לא כי יש בעיה עם החרדים, אני לא אנטי חרדים, אני לא שונא חרדים, אלא מפני שהשיויון הפך להיות ערך שמשחקים בו וזה דבר נורא לרוב הציבור הישראלי.

"אני חושב שלא נתניהו ובוודאי שלא החרדים מבינים את העוצמה של הכאב והכעס של הציבור במדינת ישראל".

על הדרישה להכניס את ערביי ישראל לתמונת השיוויון בנטל: "יש פה נסיון לעשות ספין, הרי ועדת פלסנר לא כונסה בשביל הערבים, וועדת פלסנר כונסה בעקבות שבג"צ הודיע שחוק טל מבוטל.

"העיקרון אומר, שמדינת ישראל הרי לא מעוניינת לגייס 15 אלף ערבים ולתת להם נשק בצה"ל, לעומת זה הוא מעוניין לגייס את החרדים, ומי שלא ילך לששירות הצבאי ילך לשירות לאומי".

בהמשך הראיון לפיד הגדיר את 'קדימה' כמפלגת ימין, ואמר שיש עתיד היא מפלגת מרכז.

במהלך הראיון, אמר לפיד: "אין לי שום בעיה עם תחבורה ציבורית בשבת באיזורים חילוניים. אני לא מבין את הרעיון הזה. אני לא מבין חוקים כמו חוק החמץ וחוק החזיר, הם נראים לי אבסורדים".

צפו בראיון, באדיבות ערוץ 10