(צילום: פלאש 90)
תוכן גולשים
(צילום: פלאש 90)
תוכן גולשים
כתבה זו נכתבה על ידי גולש כיכר השבת. אין המערכת אחראית לתוכנה ו/או אמיתותה של הכתבה.

האשם בתקיפת החייל החרדי הוא ללא ספק יאיר לפיד. אינני מצדיק בכלל את התקיפה עצמה, ואני גם מגנה אותה בחריפות, אבל אין שום ספק שהאיש הזה הוא האשם העיקרי בתקיפה של החייל.

ואני כותב את זה כחייל חרדי לשעבר, שעבר אינספור פעמים במאה שערים עם מדים, ולא עשו לי כלום. וכל חבריי החרדים שהתגייסו, ומגוייסים, גם הם צעדו במאה שערים, ובכל ריכוז חרדי גדול, ולעולם לא הותקפו, ואף פעם לא חששו מכך.

לא נמאס למר יאיר לפיד להמאיס ציבור שלם שלגמרי מתגייס בהמוניו לצבא, ורק בשביל לקבל עוד מנדט? לא נמאס לו להמשיך עם השנאה התהומית הזו גם לאחר שנבחר, כל פעם לפני או אחרי שהוא מעביר עוד גזירה קשה על הציבור? דיי לאחיזת עיניים! זה כבר עבר כל גבול וטעם רע.

ועכשיו אחת ולתמיד, לכל מי שלא יודע, או רוצה לא לדעת.

כבר לפני 6 שנים נפתח מדור שלם בצבא בשם שח"ר, שזה ראשי תיבות שילוב חרדים. שאליו מתגייסים חרדים, ותורמים למדינה לא פחות מעורכי העיתון של במחנה, וברוב המקרים אף הרבה יותר. כיום משרתים אלפי חרדים שם.

וזה לפני שדיברנו על הנחל החרדי, שהוקם כבר לפני 16 שנה (!!!) שאליו מתגייסים חרדים לקרבי. עושים שירות מלא ואיכותי ביותר למען המדינה.

אז כן. זה לוקח זמן. ציבור שלם שגדל בצורה קצת אחרת. מסתכל על העולם קצת אחרת. חושש. מסתייג. אבל לומר שהוא לא מקבל? לומר שאט אט אבל בטוח חרדים לא מתגייסים לצבא? שקר גס! אלפי חרדים בעשור האחרון כבר עשו צבא, ועוד אלפי חרדים משרתים היום כמעט בכל בסיס של צהל, ועושים שירות איכותי ביותר ותורמים למדינה. המספרים מראים שלאורך כל השנים, ככל שמדברים פחות בקול על גיוס החרדים, אלא מתעסקים יותר בעשייה, יותר התאמות לגיוס החרדים, יותר חשיבה על לאן מתאים לגייס את החרדים, הם פשוט מתגייסים.

ויעידו על כך חיילים חילוניים מבסיסים צהליים, יעידו על כך המ"כים, החילונים אגב, שמעבירים את אותם חיילים חרדים טירונות. הם יעידו גם על כך שמדובר בחומר איכותי ביותר של חיילים.

וכך, במקום להמשיך את הקו המצויין שהמדינה בחרה בו, גורמים לקרע בעם. גורמים לקרע בתוך הציבור החרדי עצמו כלפי אותם שכבר התגייסו.

אבל את יאיר לפיד כל זה לא מעניין. כל עוד אפשר לגנוב עוד כותרת על החרדים במקום על הגזרות שהוא מעביר, מבחינתו זה עדיף.

לתגובות Gavry7@gmail.com

רוצים גם לכתוב כתבה משלכם ולפרסם אותה בכיכר השבת? הרשמו לאתר ושלחו לנו את הכתבה לתוכן גולשים.