אאא

בחירות בפתח? יו"ר 'יש עתיד' ושר האוצר יאיר לפיד התייחס הבוקר (שלישי) למצב במערכת הפוליטית כאשר נראה כי המשבר בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו טרם נפתר.

במהלך כנס שדרות, התייחס לפיד לחוקים שנמצאים בעין הסערה ותקף: " אני בא אליכם היום בעיצומו של משבר. לאנשים בבית נדמה, וגם לתקשורת, שכל יום יש משבר קואליציוני אחר, על נושא אחר. זה לא המצב. זה כל הזמן אותו משבר. על אותו נושא. חוק הלאום, מע"מ אפס, קק"ל, הרפואה הפרטית, החברות הממשלתיות, זה הכל אותו משבר. זה הכל בעצם אותו נושא".

"זו הפוליטיקה הישנה שמנסה להחזיר אותנו אחורה", תקף לפיד, "מנסה להחזיר אותנו לעסקנות, לסחטנות, למשחקי אינטרסים, לשחיתות שלטונית, לזה שמוכרים את המדינה בשביל הפריימריז ובשביל קבלני קולות, לזה שלאף אחד לא אכפת מהמדינה, כי כל מה שחשוב להם זה הכסא וחברי המרכז וסידורי העבודה אחד לשני".

לפיד, שנראה כי הוא פוחד מבחירות, המשיך ותקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הם כל כך מנותקים שהם מובילים לבחירות מיותרות לגמרי ותוקעים את התקציב כבר שלושה שבועות, בזמן שרחובות ישראל בוערים, האלימות משתוללת, ואזרחים לא מצליחים לגמור את החודש".

"את מי הם מענישים", הוסיף שר האוצר: "כשהם אומרים 'לא נעביר את התקציב הכי חברתי שהיה פה מזה שנים ואת מע"מ אפס ומחיר מטרה?' את יש עתיד? אותי? הם מענישים את הזוגות הצעירים ואת הלוחמים שחזרו מצוק איתן".

לקראת סיום נאומו, כשהוא מתייחס לתקציב המדינה, פתח לפיד במתקפה על שרי האוצר הקודמים כדוגמת יובל שטייניץ שהיה איש הליכוד: "תקציב חברתי הוא תקציב שמשרת את החברה, ולא אף אחד אחר. זה תקציב שלשם שינוי לא מוכתב בידי האינטרסנטים שהשתלטו על מרכז הליכוד וחדרו גם למפלגות הישנות האחרות".

"הממשלות הקודמות לא הביאו תקציבים חברתיים כי הם נכנעו לכל אלה שקרובים לצלחת, או אלה שיצביעו בשבילם בפריימריז. כשאתה מחלק לחברים את הקופה, לא נשאר כסף לבעיות האמיתיות של בריאות, חינוך, רווחה ויוקר המחיה", אמר לפיד.

לפיד, שנראה שהקדיש את רוב נאומו למתקפה על הליכוד הוסיף שמן למדורה ואמר: "השבוע אמרתי בממשלה שמנחם בגין לא היה מתקבל היום לליכוד. הליכודניקים הוותיקים סביב השולחן הסכימו איתי בשקט. לא התכוונתי רק לחוק הלאום, אלא גם לטוהר המידות, לצניעות, לסדר העדיפויות הלאומי. ברגע שהליכוד התחיל לדאוג למרכז הליכוד הוא הפסיק לדאוג לחברה לכלל החברה".