אאא

יאיר שלום.

לאחר חודשים של הדלפות, שברי מידע וחצאי אמיתות עליהם עמלו מיטב הספינולוגים, נראה שזה מתחיל להיות רשמי, בתכניתך להמשיך מורשתו של אביך בריצה לכנסת והקמת מפלגה על מצע מסוים מאוד.

אין אפס, זכותך המליאה לרצות ולהמשיך היכן שאביך התחיל ונכשל, לא אכביר במילים על עזרתינו כחרדים בקמפין שלך, ולו מהסיבה הפשוטה ברצוני להזמינך לביקור מרחיב אופקים, שאולי ישנה משהו במצעה של מפלגתך.

שמעתי שאחינו הדתיים הזמינוך בשבוע שעבר לסיור ברחבי ההתנחלויות, בסיור כפי שסחת לאחר-מכן, גילית פתע עולם חדש, מאות רבות של משפחות שחיות באושר במה שדמינת עד כה כצריף בודד על גבעה.

עם שלם שניתן לתקשר איתו בצורה סבירה, שחיים ועמלים לפרנסתם ביושר ואמונה בצדקת הדרך, הרבה סטריאוטיפים ודעות קדומות קרסו לך באחת ובא נקווה שגם יובעו הלכה למעשה בהמשך דרכך.

ברצוני להציע לך הצעה מפתה ומרתקת, כיון שהתחלת בסיורי בחירות, הנני להזמינך לביקור חגיגי בבני ברק. אני מבטיח לערוך לך סיור מרתק בזירת ההתרחשויות בהם גודלים ומתרבים אחיך ה'עלוקות', במקומות המפחידים ביותר.

שמעון פרס שהגיע לכאן באיחור של שמונים שנה התרשם עמוקות, גם אביך שאותו הינך מתימר לחקות, הגיע בעבר לביקור בישיבת מיר, אלא שהוא בשונה ממך נותר ממורמר מהשואה, דבר שאתה כבוגר המדינה נקי ממנו.

אקח אותך לסיור בפונבי'ז, נראה לך קצת את שטחי המחייה החרדים, את אותם חרדים 'פרזיטים' אשר עמלים לפרנסתם בחריצות לא פחותה מאחיך החילונים בת"א, ולעומתם את אחיהם שלומדים ועסוקים בתורה.

המכנה המשותף להם וגם להם, הם אנשים נורמלים כמוך, ללא קרנים וללא ניבים מגודלים, בשונה ממה שהינך חושב, לא תתקבל בטיטולים ולא באבנים, תגלה ציבור שלם נחמד ואדיב שחי בשקט ולא מבין מה אתה צועק.

אם בני ברק מלחיצה אותך ניקחך לסיור בביתר, שם מתגורר לו ציבור חרדי חסידי, אשר רובו המפתיע בשונה מהתאוריה שלך, עובד מבוקר ועד ליל. או לחילופין לקרית ספר שם תראה ציבור שלם של נשים שעובד במפעל היי-טק מהמצליחים בארץ.

אתה מתעקש דווקא, תמיד נשארת האופציה של כפר חב"ד, שם תגלה לך המוני שומרי תורה ומצוות מגודלי זקנים, אשר 99% מהם עובד לפרנסתו ומפרנס את המדינה שלא לדבר על אחוזי הגיוס הגבוהים שם.

בקיצור, בא והכר את האחים החרדים שלך, לא מבעד למסך העשן בו הוא מוצג בתקשורת, המסך שאתה וחבריך בניתם בעמל רב. להפריד בין המציאות היפה למצג השווא בו אתם מזינים את העם.

אני מתחייב באופן אישי ללוותך ולהראותך מראות שיותירו אותך פעור פה, שיגרמו לך לזעוק, הזהו חרדי?! אני מבטיח ומתחייב מראש, אתה לא תתחרט.

אלא מה, יאיר, אם תישיר עינים מול המציאות, אשמח לשמוע ממך הודאה, מה חיפשת אצל המתנחלים. האם חיפשת לגלות חיים מענינים שונים, דברים שלא ידעת עליהם ולשנות גישה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

או שמא, כמה לא נעים.. חשבת לגלות עוד מצביעים בפוטנציאל אשר ישמחו להעלות על עגלתך הריקה, העגלה הבנויה על ההומלסים הפוליטים אשר לא מצאו להם בית  להניח כף רגלם.

אם התשובה הראשונה נכונה, אזי הינך מוזמן להוכיח זאת, הבה ותהיה אדם כנה, בא תגלה פתע גם על החרדים דברים שלא ידעת מעולם, תשנה מבט והסתכלות.

או שתענה בשלילה להזמנתי ולא תבוא לביקור, יען כי אינך רוצה לגלות את האמת ואוי אז על כורחך למוסס את מצעה המוצהר של מפלגת העתיד שלך.

אני משאיר בידך את ההחלטה הקשה, מצידי הזמנתי. ואדרבה בא ותוכיח כי הינך ישר דרך, בטוחני שביקור אחד שכזה ירחיב את אופקיך המצומצמים וישנה את גישתך מהקצה לקצה.

אחיך החרדי הממתין לך בבני-ברק,

הרב יעקב בלוי.