אאא

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, איים בהליכים משפטיים כנגד עמותת "ישראל חופשית" שעשתה שימוש בפייסבוק בתמונה שלו ושל בת זוגו הנורבגית, כחלק מהסברה על תמיכתם בחתונת ההתבוללות של בני הזוג מחמוד ומורל.

'ישראל חופשית' פרסמו פוסט בו נכתב לצד תמונת יאיר נתניהו ובת זוגו הגויה: "ישראל חופשית מברכת במזל טוב את מחמוד ומורל ביום חתונתם ומאחלת להם חיים של אושר, שמחה ובריאות".

כמה שעות לאחר פרסום הפוסט שלח יאיר נתניהו איום בתביעה. "שלום אני יאיר נתניהו", כתב ליו"ר העמותה. "אני דורש ממכם להוריד את התמונה שלי שאתם משתמשים ללא אישורי".

נתניהו הבן הוסיף והבהיר כי "זאת תמונה פרטית מהפייסבוק ולכן אתם חשופים לתביעה".

"אני מצפה שהיא תרד עוד היום. במיוחד שאני מתנגד ולא מסכים עם תוכן הקמפיין", כתב הבן של ראש הממשלה.

שעתיים לאחר מכן הוא שלח הודעה נוספת ובה איום בתביעה משפטית: "אם זה לא יורד בשעה הקרובה אני מתחיל לפעול בהליכים משפטיים".

האיום אכן עבד ובתנועה הוחלט להסיר את הפוסט. "הסרנו את הפוסט עקב איומי תביעה מיאיר נתניהו", הסבירו לגולשיהם, "אנחנו מכבדים את רצונו של יאיר ותוהים מי יעזור לו כשירצה להתחתן עם בחירת ליבו בישראל".

בשיחה עם "כיכר השבת", הגיב מיקי גיצין, מנכ"ל "ישראל חופשית": "השתמשנו בתמונתו של יאיר נתניהו שהופיעה כבר בתקשורת על מנת להביע את המסר הפשוט שלגיטימי שבני אדם יאהבו זה את זה. לצערנו, ועל אף שיאיר לא יכול להינשא לבת זוגו הנורבגית בישראל, אם ירצה בכך, הוא ביקש שנוריד את תמונתו וכך עשינו".

 

 (צילום ארכיון: פלאש 90)
ההודעות ששלח יאיר נתניהו

 

לפני כמה חודשים נחשף כי יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, נמצא בקשר עם סנדרה לייקאנגר בת 25 המתגוררת בסקנדינבית שבנורווגיה ולכאורה הינה גויה.

ד"ר חגי בן ארצי, אחיה של שרה נתניהו, זועם על הקשר הזוגי. בשיחה עם "כיכר השבת" הוא תוקף זאת בחריפות ואומר: "המשמעות היא שהוא יורק על הקבר של הסבא והסבתא שלו. אני אישית אתייצב באזכרה לאבי ואמי ועל גופתי אני לא אתן לו להתקרב אל הקבר".

ביקשנו את תגובת יאיר נתניהו אך זו טרם נתקבלה.