ידידיה מאיר. בקרוב פוליטיקאי?
אאא

העיתונאי יאיר בורוכוב קורא לאיש התקשורת ידידיה מאיר לרוץ לבחירות כשתשובה מול יאיר לפיד.

"בימים בהם המכונה התקשורתית המשומנת פעלה במלוא הקיטור, היה כאן אדם אחד שעשה עבודה של צוות שלם. ידידיה מאיר", כתב בורוכוב.

"לידידיה יש את מדור 'אפעס' ב'ידיעות אחרונות' ואת 'סוף שבועי זוגי' בגלי צה"ל, שם הוא משדר יחד עם רעייתו סיוון רהב מאיר מחדשות 2. אך מאיר חרג כבר מזמן מגבולות מדוריו: הוא פרסם טורים, עלה לשידור ברדיו, הסתובב באולפני טלויזיה ועשה דבר אחד כל כך פשוט וכל כך מורכב: הסברה אמיתית.

"הציבור החרדי צריך להכיר טובה ולהודות לידידיה מאיר על מעשיו. אך יותר מכך, עליו לדאוג ליום פקודה. ליום בו 'חבר הכנסת יאיר לפיד' ישב באולפן המהדורה המרכזית ויסביר במתק שפתיים מדוע יש להנהיג נישואין אזרחיים בישראל ושעל המדינה לצמצם באופן דחוף את תקציב הישיבות. אני יכול לעצום עיניים ולדמיין מולו את כל אחד מחברי הכנסת החרדים המכהנים כעת במשכן, מנסה להציג את העמדה החרדית...

"התרעתי: זה יגמר באסון. אין לי ספק כי ישנם כיום רבבות מצביעים חרדים שישמחו לראות את ידידיה מאיר מכהן כחבר כנסת, מסביר את העמדה החרדית ומביא את דברה בצורה שפויה, נקיה, נכונה וחכמה, כמו שצריך להיות, כמו שראוי.

"ידידיה אפילו הוכיח בשבוע שעבר, בראיון ל'יומן הצהרים' של יעל דן, שהוא גם יכול להתעצבן, אם הוא רק רוצה. עוד תכונה מצוינת לחבר כנסת. היכולת לזעום הינה מרכיב חשוב וחיוני בעבודתו של איש ציבור בישראל. אז קדימה ידידיה רוץ", סיים בורוכוב את קריאתו.

מה הסיכויים שזה יקרה? העיתונאי ואיש התקשורת מני גרא-שוורץ טוען שלמהלך אין סיכוי. "יש רבים מהציבור החרדים שלא מכירים את ידידיה מאיר", טען שוורץ.

מאיר אף הוא נשמע מסופק. "זה מביך אותי, אני מסויג", אמר למוטי לביא ב'קול ברמה'. ומה הסיכוי שאשתו, סיון, תרוץ לפוליטיקה? האזינו לראיון המלא.

אתם בעד או נגד? טקבקו לנו.