אאא

מפקד בכיר במשטרת מחוז דן מתייחס בשיחה עם 'כיכר השבת' לתקיפת הנערות שהתרחשו באחרונה בבני-ברק ומבהיר: "גם לאחר שהחשודים נתפסים, המותקפות מסרבות להתלונן ובלעדיהן לא נוכל להעמיד אותם לדין".

במצב כזה, אומר הבכיר, התוקפים ממשיכים להסתובב חופשי ברחובות בני-ברק וירושלים מבלי שיהיה אפשר לעצור אותם ולמנוע פגיעות נוספות.

כבר בתחילת השיחה אומר המפקד הבכיר: "יש לנו בעיה בעקרון לדבר על הנושאים הללו, שכן זה יכול לפגוע בשיתוף הפעולה שיש לנו עם העסקנים במגזר החרדי, אבל כאן מדובר במקרה חריג".

לדבריו, "כמה מקרי תקיפה אכזריים שארעו באחרונה, עדיין לא פוענחו. בשבוע שעבר עצרנו בחור בעל חזות חרדית שהודה בחלק מהמקרים, וכנראה שבהמשך החקירה הוא יודה בעוד מקרים. כרגע, לא התקבלו תלונות על מקרים נוספים.

"אנחנו פונים לציבור - מי שיודע על מקרי תקיפה דומים שפשוט יבוא ויגיש תלונה. בלעדיה, אין לנו מה לומר בבית המשפט".

מתברר כי דווקא בבני-ברק, התמונה סבוכה פחות. "בבני ברק התקבלו כמה תלונות בזמן שבירושלים רוב המתלוננות שומרות על שתיקה".

עסקן בכיר שמטפל במקרים דומים אמר ל'כיכר השבת' בסוף השבוע: "הגיע הזמן לדבר בעדינות וברגישות על הנושא הזה, כדי למנוע מקרים נוספים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ביום חמישי דווח בכיכר השבת  כי בחודשים האחרונים התרחשו מספר רב של תקיפת נערות חרדיות בבני-ברק, בעיקר באזור שבו פועלים אולמי השמחות בעיר התורה.

המותקפות סיפרו על צעיר בלבוש חסידי, שתקף אותן בשעות הערב בסימטאות ובחדרי מדרגות.

בחקירתו, הודה החשוד במעורבות בכמה מהתקיפות, אולם המשטרה חושדת שהתמונה רחבה עוד יותר.

בליל חמישי הגיעה החקירה לנקודת מפנה משמעותית. בעקבות מידע מודיעיני, לפיו החשד הופנה לבחור אחר, הגיעה המשטרה לישיבה חסידית מוכרת בבני-ברק ועצרה את אחד הבחורים בזמן ארוחת הערב.