אאא

חברי סיעת "יהדות התורה" בעירית ירושלים, הביעו מחאה (מוצ"ש) על ההיערכות הכושלת של המערכות העירוניות לקראת השלג ועל אוזלת היד של העיריה בכל שלבי הטיפול בבעיות הקשות שפקדו את תושבי העיר בימים האחרונים.

בהודעה ששלחו לתקשורת, קראו חברי הסיעה לראש העיר ניר ברקת, לקיים בדחיפות דיון בהנהלת העיריה כדי להסיק מסקנות ולהפיק את הלקחים הנדרשים מן הכשלים הרבים שהיו בהתנהלות של כל הגורמים בסופת השלגים בסוף השבוע, במטרה להיערך בצורה טובה ונכונה יותר לקראת אירוע דומה בעתיד.  

בנוסף, חברי הסיעה דורשים להקים צוות מיוחד שיבדוק מיידית את כל המערכות הרלוונטיות שאמורות לטפל באירוע של מזג אויר קשה וסופת שלגים כפי שהיתה בסוף השבוע, ולהטמיע את המסקנות באופן מיידי בקרב כל המערכות המקצועיות שאמורות לטפל בנזקי הסופה, הן במהלכה והן לאחריה.

"מה שהיה הפעם אסור שיקרה פעם נוספת – מדובר באם כל הכישלונות", הדגישו חברי הסיעה, "ואנו רק בתחילת החורף. עשרות אלפי תושבים, אנשים נשים וטף, זקנים וחולים, תינוקות ופעוטות, סבלו סבל רב במשך כמה ימים, כולל בשבת, ואי אפשר לעבור על דבר כזה לסדר היום כאילו כלום לא קרה".

"יש לעשות כל מה שניתן כדי להפיק לקחים בצורה המיטבית ביותר, ולדאוג לרווחת תושבי ירושלים אם תגיע סופה נוספת בעתיד. כל ילד יודע שבירושלים יורד שלג בחורף, ושצריך להיערך כראוי כשזה מגיע. לצערנו זה לא מה שקרה, וכעת מה שצריך זה לדאוג לעתיד".