אאא

לאחר הסערה שעורר אתמול (שני) יו''ר המועצה הדתית בירושלים יהושוע ישי עם שיגור מכתבו בו הודיע לרבה של ירושלים, הרה"ג אריה שטרן, כי כהונתו מופסקת בשל הגיעו לגיל 70, הוא מתנצל.

המכתב, שפורסם לראשונה ב"כיכר השבת", עורר אתמול סערה ובעקבותיו נדרשו חברי מועצת הרבנות הראשית לקיים משאל טלפוני ולאשר מחדש את כהונתו של הרב.

היום משגר ישי מכתב התנצלות הממוען לרבה הראשי האשכנזי של העיר. "אני מבקש במכתבי זה להביע את התנצלותי על השתלשלות הדברים שנגרמה בעתיו של מכתבי בנוגע להמשך כהונתך", כותב ישי.

ישי כותב לרב שטרן כי "וודאי שלא התכוונתי להביא הדברים לדיון ציבורי ובכוונתי לבדוק כיצד הדברים דלפו לתקשורת".

"כיו"ר הוועדה הממונה אני מחוייב למנהל הציבורי התקין של המועצה, ולוואי והייתי יכול להעיד על עצמי שאני מצליח לעמוד בזה על קוצו של יוד, אולם לכך מוניתי ובדרך זו הצלחתי בס"ד להוציא את המועצה מהתרסקות כלכלית שכללה גירעון בסך של כ-50 מיליון שקלים, להביא אותה לאיזון תקציבי ולתת ביטחון כלכלי לעובדי המועצה".

בהמשך מוסיף ישי: "אינני עסקן פוליטי ואין בכוונתי לשחק במגרש פוליטי כזה או אחר, לא שיערתי עד כמה נושא שנראה לכאורה טכני מנהלי תפס כותרות ראשיות בכמה רשתות תקשורת. לצערי היה מי שבחר לעשות שימוש במכתבי על מנת לנגח את כבוד הרב".

"בוודאי לא באתי לפגוע בכבוד הרב וזו גם לא הייתה כוונתי", מוסיף ישי, "ראיה לדבר ההתייחסות לקליטת הרב, במסגרת הכללים שנקבעו על ידי המשרד, והעבודה המשותפת מאז בחירתו".

"אני מניח שמכתבי יצר תהודה שפגעה באופן אישי בכת"ר ועל כך אני מיצר ומתנצל", מסיים יו''ר המועצה את התנצלותו ומבטיח כי ידאג שמכתבו זה יובא לפרסום בתקשורת.