אאא

תלמידות המגמה החסידית בעמנואל מצאו דרך עוקפת בג"ץ: אחרי ששופטי בית-משפט העליון הזהירו כי יקנסו את ההורים כל עוד בנותיהן יוסיפו ללמוד במוסד נפרד, מתגבשת יוזמה לפיה התלמידות תעבורנה ללמוד בעיר חרדית אחרת - בני ברק, למשל.

לפי דיווחים, הורי התלמידות פתחו במשא-ומתן עם שני מוסדות לקראת קליטת התלמידות כבר בימים הקרובים.

עו"ד מרדכי גרין, המייצג את ההורים, אמר לאתר ynet כי מרשיו אינם מודאגים מהקנס שהושת עליהם והמהלכים המסתמנים ישכנעו את השופטים לחזור בהם מהסנקציות ולבטל את הקנס.

ומה אומר הרב יואב ללום, מי שעומד במוקד המאבק? בשיחה ל"כיכר השבת" הוא לא מביע התנגדות למהלך. "אני לא מתערב להם בחיים", הוא אומר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"לא התנגדנו מלכתחילה לכך שילמדו במוסד פרטי. ההפרדה בלב המוסד עצמו הפריעה לנו".

בנקודה הזאת, מבקש ללום להבהיר כי האדמו"ר מסלונים בעיניו הוא קדוש עליון. "המאבק הוא מול קבוצת הורים שולית, לא מול כל החסידות".

יואב ללום אומר עוד כי הטענות על-כך שהמאבק בעמנואל הוא לא עדתי אלא דתי, מגוחכות. "מעניין שמתוך חמש משפחות חסידיות, כל בנותיהן לומדות במגמה החסידית ורק בת אחת לומדת במגמה הספרדית, וזאת בגלל חריגות חינוכית ולא דתית".

הוכחה נוספת לקלישות הטענה של ההורים המפרידים היא, אומר ללום, העובדה שכמעט לכל בנות המגמה הספרדית יש אחים הלומדים בת"ת האשכנזי ביישוב, ללא הפרעה. אם מדובר בבעיה רוחנית של המשפחה כפי שנטען, האיך הדבר אפשרי?".