אאא

הרב שמואל רבינוביץ נולד בשנת תש"ל (1970 למניינם), וגדל בירושלים. למד בתלמוד תורה "המסורה" בירושלים ובישיבת קול תורה בירושלים. שירת שירות מקוצר ברבנות הצבאית.

היה חבר הוועדה לאישור הסכמים לנשיאת עוברים, חבר הוועדה לבחינת תרומת ביציות, חבר במועצה הציבורית לאיכות הסביבה, חבר בוועדה לפיקוח ורישוי הקבורה בישראל, סגן נשיא אגודת על"ה לילדים פגועי מוחין ויו"ר הוועדה לניהול קבר רשב"י במירון (מינוי של בית המשפט העליון).

היה רב אזורי לדרום-מערב ירושלים, וזה 13 שנים רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים. משמש יו"ר "הקרן למורשת הכותל המערבי". כתב את הספרים: שו"ת "שערי ציון" בענייני הכותל המערבי והמקומות הקדושים; "הכותל המערבי" ספר הלכות והליכות ומנהגים בכותל המערבי (ספריית בית אל). נשוי ואב לשבעה, מתגורר בירושלים.

תשעה באב

יום שבו אנו חשים את עובדת היותנו עם הנצח, עם שזוכר וחש את חורבן העבר ונושא את האמונה הלוהטת בגאולה שבו תבוא.

בית מקדש שלישי

בית מקדש שיבנה במהרה, בית מקדש נצחי ובו יתגלה שכינה בתפארתה: "והיה ה' למלך על כל הארץ ביום ההוא יהיה ה' אחד ושמו אחד".

הר הבית

קודש הקודשים של העם היהודי. בו היו בית המקדש הראשון והשני, ועליו יבנה בית המקדש השלישי. אסור לנו לעלות עליו בזמן הזה בגלל טומאתנו ועוצם קדושתו. יבוא יום שיעלו מושיעים בהר ציון לשפוט את הר עשיו והייתה לה' המלוכה.

נאמני הר הבית

תנועה הפועלת בניגוד להלכה. רוב מנין ובניין של רבני ישראל מכל החוגים והעדות הזהירו מפני עליה להר הבית ותנועה זו פועלת נגד פסק הלכה זו. פעילותה אינה תורמת במאומה לקודשי ישראל ולביאת משיח צדקינו. אדרבה, היא יוצרת מתחים מיותרים שהשפעתן הרסנית ופוגעת בקדושת הר הבית ובכותל המערבי.

גשר המוגרבים

בושה לכולנו על המצב שנקלענו אליו. מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו. גורמים יהודים פעלו משיקולים פסולים והפכו את הנושא לבעיה בין-לאומית. מדובר במעלה כניסה להר הבית, אשר בראש ובראשונה מיועד לכוחות הביטחון. חובת הכול להוציא את העגלה מהבוץ ולהסיר את החרפה של גשר העץ מעזרת הנשים המכער את המקום ומצמצם את עזרת הנשים בשליש.

הכותל המערבי

מקום קדוש! ממנו לא זזה שכינה מעולם, שריד לבית מקדשנו, האבנים מגלות שורשים ומחברים את כולם לעבר המפואר של העם היהודי, אל מורשת ומסורת ישראל. למרגלותיו, יותר מבכל מקום אחר, מתחברים זיכרונות העבר של העם היהודי עם תקוות העתיד שלו. שם כל יהודי מרגיש ביהדותו ומחובר אל עמו.

חשיפת הפתק של אובמה

חילול השם וחילול המקום הקדוש לעם היהודי. מעשה חמור שגרם לי לעוגמת נפש רבה. בעקבותיו אנו פועלים שמעשה מסוג זה לא ישנה.

שנאת חינם

בעוון שנאת חינם חרב בית מקדשינו, ובזכות אהבת חינם יבנה במהרה בימינו. אנו לא עושים מספיק כדי למצוא את המכנה המשותף שיש בינינו לעומת זאת אנו מעצימים את המפריד.

הרב דרוקמן

יהודי מלא אהבת ישראל ראש וראשון לכל דבר שבקדושה.

הרב שרלו

לא מכיר.

נאו-רפורמים

לא בקיא די בסוגיה.

הציונות הדתית

כמו כל ציבור, חלק מהם עושים רבות קירוב בין אחים ולקירוב לב בנים לאבינו שבשמים, אידאולוגים המוסרים נפשם למען קדושת התורה, הארץ והעם.

גוש קטיף

חובת כולנו להירתם למען המשפחות שנחרב ביתם ולסייע בידם. לא ניתן ללכת ולומר: "ידינו לא שפכו את הדם הזה ועינינו לא ראו".

קראווילה

יש לעשות הכול כדי שכל המתיישבים ישוכנו במבני קבע רואים, לפחות כמו שהרב להם בעבר ומעבר לכך.

חניון קרתא

כואב ומצער על חילול השבת ועל הטיפול בפרשה זו.התעלמות מהרגישות של ירושלים ומהשלכות שיש על כך כואבת לא פחות.

קולך

לא מכיר.

ירושלים

עיר הקודש, "העיר שחוברה לה יחדיו" – שעושה את כולנו לחברים ולמשפחה. ירושלים היא לבו של העם היהודי.

קבר רחל

אימא לא נוטשים. מקום שיש לשמור עליו מכל משמר. המבצר הצבאי אשר מסתר את המבנה ההיסטורי צורם לי מאוד.

קבר יוסף

התפללתי בו לפני חודשיים בפעם הראשונה בחיי. כאבתי מאוד את מצבו, מבלי להיכנס לעניינים מדיניים יש לעשות הכול כדי לשמור עליו פיזית ולהגן על קדושתו.

הרבנות הראשית לישראל

גוף חשוב אשר צריך לחזקו כדי שיהיה בו הכח לשמור על צביון היהדות בארץ ישראל.

ברסלב

"מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד". בכוח השמחה מקרבים רבים לאבינו שבשמים. זכיתי להתפלל על קברו של ר' נחמן מברסלב זצ"ל והתרגשתי מאוד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

חב"ד

משפחתי היא מגזע חסידות חב"ד. קשה במילים קצרות להתייחס לתורת החסידות ופנימיות התורה בצד הפצת יהדות ודמותו של הרבי מלובאויטש זצ"ל.

מאחזים; סירוב פקודה; ש"ס
אני לא נכנס לעניינים פוליטיים.

השד העדתי

איני חושב שהיום יש פערים בין הדתות. המצב הרבה יותר טוב מבעבר. עם זאת יש לעשות מאמצים לאחד וללכד את כולם לדבר השם. חלילה מלהשתמש במסורות קדושות לשימושים פסולים.

רב ראשי לירושלים

יש צורך דחוף בבחירת רבנים ראשיים לירושלים. המחסור ברבנים לעיר הקודש מורגש.

אינטרנט

אינני יודע להיכנס לאינטרנט, לשלוח דוא"ל וכדו'. אני עדיין מהדור הקודם בעניין הטכנולוגי. ואפילו לא מבין בחסרון של מצבי.

באדיבות אתר NRG מעריב