אאא

בעוד פחות מ-48 שעות יפתחו אלפי הקלפיות ברחבי הארץ, להצבעה בבחירות לכנסת ה-19 שתימשך עד לשעה 22:00 בערב, אז יתפרסמו המדגמים בערוצי הטלוויזיה.

אלפי פעילים בכל רחבי הארץ, מכל המפלגות, עובדים שעות נוספות בשעות הקריטיות לפני תחילת ההצבעה, עד לרגע השיא, בו יפורסמו המדגמים והפעילות האינטנסיבית תבוא אל סיומה.

בעוד עיני כולם נשואות אל השעה 22:00 בערב, מתארגנת לה יוזמה על-ידי מספר רבנים, עסקני ציבור ואברכים, לפיה, דווקא בשעה הזו יתיישבו אלפי אברכים ובני ישיבות ללימוד תורה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

על פי היוזמה המיוחדת - כל בן תורה, אברך או איש עובד, תלמיד ישיבה או אבא לילדים, בין אם הוא ברכב, במטה הבחירות וכמובן בהיכלי הישיבות ובבתי הכנסת - החלה מהשעה 21:50 כל אחד במקום שיהיה בו, יפתח ספר תהילים או גמרא, חומש או כל ספר תורני אחר, וילמד עד השעה 22:10, למשך 20 דקות בלבד.

 (צילום: כיכר השבת)
המודעה שתופץ במהלך היום בהיכלי הישיבות והכוללים (צילום: כיכר השבת)

לדברי אחד מיוזמי המהלך, ''אלו הם עשרים הדקות הקריטיות בהם הריפיון בהיכלי הישיבות ובעולם התורה נמצא בשפל של כל הזמנים, וכאשר רוב עם ישראל יהיה צמוד לכלי התקשורת לעקוב אחר תוצאות הבחירות, עלינו לדאוג שיהיו אלפים רבים שיתנתקו מהחיים הפוליטיים והתקשורתיים, יפתחו ספר וילמדו - כדי למנוע מצב של רפיון כה גדול בלימוד התורה''.

אחד מיוזמי המהלך, הרב יוסף כץ אומר כי "הציבור יידע גם רבע שעה אחר כך, מי ניצח בבחירות וכמה קיבלה כל מפלגה. אנחנו לא יכולים לאפשר מצב שבו כל כך הרבה לומדי תורה יתנתקו מספרם באותו זמן בדיוק ועם ישראל יישאר ברפיון תורני כה גדול".

"אנחנו פונים לכל האברכים, תלמידי הישיבות, בעלי בתים וכל מי שמאמין ש'אם לא בריתי יומם ולילה חוקות שמים וארץ לא שמתי', שיצטרף אל היוזמה הארצית הזו. הדבר לא יפגע בעבודת הבחירות - כי הקלפיות סגורות כבר. במקום להתבטל ולחכות לתוצאות - כולנו מתאחדים ללימוד של עשרים דקות. אסור לתת לבחירות לנצח את עולם התורה או לאפשר לרפיון תורני ורוחני כה גדול בעם ישראל", הוא מוסיף.