אאא

הכעס על השר יאיר לפיד ברשתות החברתיות שובר שיאים: יוזמה חדשה שצוברת תאוצה ברשת, קוראת לדווח על עמוד הפייסבוק של יאיר לפיד ב'הונאת ספאם', ובכך לגרום לו למכה קשה בזירה המרכזית בה הוא פונה לציבור - בפייסבוק. 

בדף אירוע מיוחד שנפתח, נקרא הציבור לדווח נגד העמוד, כאשר פותחי האירוע מבהירים כי גם חסימה של העמוד למספר שעות בלבד - ייחשב עבורם להצלחה.

"אם יאיר לפיד לא מצליח לשמוע את זעקות העם דרך המגפונים בהפגנות, העם יגרום לו להקשיב דרך הכלי שהוא כל כך מוקיר ואוהב" נכתב בעמוד הפייסבוק שנפתח.

עוד נכתב: "במהלך חודש יולי, כל מי שמרגיש שיאיר לפיד לא מקשיב לו, ששומע בכל התבטאות של שר האוצר עד כמה עמוק הניתוק שלו מהעם ומ"אחיו העבדים", שמרגיש את המשא על כתפיו מתגבר ומתעצם למרות ההבטחות לעתיד טוב יותר - שיעזור לנו להראות לשר האוצר שאנחנו עדיין כאן, אנחנו מאוכזבים וכועסים ושאין לו סיכוי להתעלם מאיתנו"

לדברי יוזמי המחאה המקורית: "יאיר לפיד טוב במילים, ולא פחות טוב בפיזור הבטחות מתוקות לכל עבר, אך אולי שכח שר האוצר שפגיעה בנו, כלל הציבור בישראל, באופן עקבי ושיטתי הופכת את ההבטחה שנקראת יאיר לפיד להונאה אחת גדולה".

יוזמי העמוד הסבירו מדוע בחרו דווקא בדיווח על הונאה, ואמרו: "נדווח על על העמוד פייסבוק של יאיר לפיד כהונאה - כי איש ציבור שפועל הפוך מההבטחות שלו הונה את בציבור".

השר יאיר לפיד עצמו, ניסה בתקופה האחרונה להוכיח דרך עמוד הפייסבוק כי הוא אכן דואג למצב הכלכלי.

לדוגמא, לאחרונה פרסם יאיר לפיד ברשת: "רק למקרה שמישהו פיספס: מחיר הקוטג' ירד היום. רק למקרה שמישהו ישן: אתמול בלילה העברנו בכנסת בקריאה ראשונה את חוק התחרות בתחום המזון שיוביל להוזלת מחירים של מוצרי מזון רבים. רק למקרה שמישהו לא הבין: בעקביות, בנחישות, בלי לוותר, אנחנו ממשיכים לקיים את ההבטחות שלנו למעמד הביניים".