אאא

המסחר בבורסה בת"א נפתח בירידות שערם כשנראה כי השפעת ירידות השערים בעולם מתעלות על החדשות הטובות שהגיעו מקידוח 'תמר' לפיהן עתודות הגז בקידוח גדולות בכ-26% יותר מהצפי הקודם. מנכ"ל נובל אנרג'י, אמר כי עתודות הגז יספיקולמשק הישראלי ל-20 שנה. ההשלכות החיוביות הן הרבה מעבר לרווחים שיגרפו החברות השותפות בקידוח.

מניות הקשורות בקידוח הגז רושמות עליות בולטות לעומת ירידות חדות שרושמות המניות האחרות שגוררות את המדדים המובילים לירידות. יצחק תשובה, הבהיר בריאיון הבוקר לגלי צה"ל כי "גילוי הגז יוביל לכך שמדינת ישראל לא תהיה במקורות אנרגיה זרים בכל הקשור לגז טבעי".

לעומת החדשות הטובות שמגיעות הבוקר מקידוח הגז, המסחר בוול סטריט ננעל ברמות הנמוכות של היום כאשר המדדים המובילים ירדו בין 1.95% ל-2.3%. הירידות איפיינו את מרבית המגזרים הנסחרים בבורסות בארה"ב.

בהעדר נתונים מקרו כלכליים היום בארה"ב, המשקיעים הכינו עצמם לעונת הדו"חות שתיפתח מחר עם פרסום דו"חותיה של אלקואה וגם לפסגת ה-G8, שתיפתח היום. בבורסות של אסיה מתנהל המסחר בירידות שערים חדות כשמדד הניקיי מאבד כ-2.5% מערכו. כתוצאה מירידות השערים אמש בוול סטריט, חלק גדול מהמניות הדואליות פתחו את המסחר בפער ארביטראז' שלילי.