אאא

לא רק רבנים, מסתבר שגם זמרים קוראים למעריציהם להתפלל לרפואתו של פוסק הדור מרן הגאון רבי חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה שמצבו מוגדר קשה אך יציב כפי שעדכנה היום (שלישי) דוברת בית-החולים 'הדסה עין-כרם' בו מאושפז הרב.

בהופעה שתתקיים הערב (ג') יבקש הזמר החרדי יונתן רזאל מכל המשתתפים החילונים וחובשי הכיפות כאחד, להתפלל לרפואתו של הרב: "אנחנו משתדלים להתפלל. אמנם אין לי הרבה הופעות המוניות אבל אני משתדל להתפלל עליו. כעת אני בדרכי להופעה ונקיים שם מניין תפילה עם אמירת פרקי תהילים".

"הרב ממש דמות בשבילי", אומר בהתרגשות הזמר רזאל בשיחה עם "כיכר השבת"  שתוכננה במקור לעסוק בעשייתו המוזיקלית. לדבריו, מאז היותו ילד הוא נהג להתעמק בספריו של הרב: "אני אשכנזי, אך גדלתי בשכונה שבה רוב התושבים הם מבני עדות המזרח, אני קרוב אליהם. הרב עובדיה תמיד היה נוכח לנגד עיני, יש לי לא מעט חברים שלימדו אותי דברי תורה מספריו".

"לצערי לא פגשתי את הרב פנים אל פנים, השתתפתי בכמה אירועים בהם הרב היה אורח הכבוד, אבל ברמה האישית לא זכיתי ואני מקווה שאזכה".

בהמשך, גלשנו עם רזאל לשיחה עמוקה יותר, על הקריירה שהצליחה לסחוף אחריה חילונים וחובשי הכיפות הסרוגות.

איך הכול התחיל? "אנחנו גדלנו במשפחה מאוד מוזיקאלית" אומר יונתן "מגיל מאוד צעיר למדנו מוסיקה על כלים, פסנתר, וכן הלחנת שירים. למעשה למדנו בעיקר על מוסיקה קלאסית".

"כבר בתיכון התחלתי ללמוד ניצוח על תזמורות, כך גם תוך כדי הלימודים בישיבה, עשיתי תואר ראשון בניצוח והתחלתי לנצח בכל מיני תזמורות בארץ ובעולם. התחלתי יותר לכתוב לחנים ועיבדתי, והייתי עוסק בתחום מאחורי הקלעים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'מוזיקה' ותישארו מעודכנים

האלבום הראשון אותו הוציא, איחד סביבו לא מעט חילונים למרות היותו בעל חזות חרדית, כמו גם תוכן השירים עצמם, "לפני עשר שנים התחלתי לשיר, קודם כל הוצאתי אלבום ראשון הנקרא "סך הכול" שהגיע למעמד אלבום הזהב בקרב הציבור החילוני וחובשי כיפות סרוגות, ועדיין לא הייתי מוכר במגזר החרדי ורק אחר כך עם הוצאת השיר "והיא שעמדה" נכנסתי יותר למגזר".

את הצלחת הקריירה הוא מגדיר כ"נס", "האמת שזה סוג של נס. אני מרגיש שקודם כול בעומק העניין החילונים רוצים להתחבר ולאחוז בדת בצורה מסוימת, רק הם מרגישים שזהו דבר שרחוק מהם ושונה מהם מבחינה תרבותית".

"היום רוצים להיות קרובים יותר, לשמור שבת ולשמור על האידישקייט. הם מרגישים שהדת רחוקה מהם ויכול להיות שהמוזיקה שלי או הצליל של זה מורגש כלא זר להם, ולכן יותר קל להם להתחבר לזה".

"אני לא מנסה לקרב בין המגזרים" הוא מדגיש לסיום, ומסביר שבגלל היותו אדם שגדל בסביבה שבה חיים חילונים לצד דתיים, הם יותר מבינים את שפתו: "זה מי שאני, כלומר אני אדם שגדל בסביבה מעורבת, ואני כאדם חרדי, החיים הובילו אותי כשהייתי על קו התפר"