פטרוב בנאומו בכינוס, אמש  (צילומים: דף הפייסבוק "מפלגת בני תורה")
אאא

הפילוג הליטאי: העסקן הרב יוסף פטרוב, ממשיך במסע הנאומים ברחבי הארץ לטובת התנועה הפוליטית החדשה "בני תורה", וממשיך לחשוף את הנעשה מאחורי הקךעים בהקמת המפלגה ובמשא ומתן מול 'דגל התורה'.

בכינוס שהתקיים אמש (שלישי) בעיר בני ברק דיבר פטרוב באריכות שוב על יחס חברי הכנסת של 'דגל התורה' לאנשיו ונאמניו של הגאון רבי שמואל אויערבך ולצורה בה מתנהלת 'דגל התורה' כיום.

"יש אנשים שיש להם טענות כנגדי שדברים שנאמרו בשיחות סגורות ובחדרי חדרים יוצאים כעת על ידי לאור", אמר פטרוב והשיב, "אנחנו לא משחקים במשחקים. כעת זה אחד הזמנים הקשים לעם ישראל, אין את הזמן לתת כבוד לשיחה אישית, מה שאמת אני אומר ומוכן להתעמת על אמיתיות העניין עם כל אחד".

"הגרב"ש דויטש אמר לי", סיפר פטרוב, "כי כל מה שמרן הרב שך הקים את דגל התורה זה מחשש שיבואו זמנים קשים כמו היום שלבני התורה אין זכות קיום, התקופה בה הוקמה דגל התורה והוקם יתד נאמן היו רק משל למה שקורה היום".

פטרוב המשיך ואמר כי "אני נמצא אצל הראש ישיבה רבי שמואל כל יום, באים בני תורה נרדפים ומפוחדים על זה שהם רוצים לחיות כמו שרבותיהם מורים להם, על זה שהם לא רוצים להתגייס לצבא ולהתייצב בלשכות הגיוס".

"אסור לעשות אסיפות בבני ברק ולעזור להורים החוששים שילדיהם ייעצרו", טען פטרוב, "הגאון רבי צבי פרידמן שרצה לעשות זאת נתקל בטרור, יש קנסות ואיומים. אברכים נזרקים מהכולל שלהם על זה שהוא לא נתן לבן שלו להתייצב".

לטענת פטרוב, "אף אחד לא רצה להגיע למצב בו אנו נמצאים כיום, עשינו את כל הניסיונות והמאמצים כדי למנוע את זה. לפני תקופה שלחתי שליח לגפני ואמרתי לו שהציבור של הרב אויערבך לא יצביע בבחירות אם הוא רק ישמש כחותמת גומי. הרבה אנשים רואים בו רב שלהם ומי שמייצג את הקו שלהם ומותר להם להיות תלמידים שלו, הוא היה מעורב תמיד בכל ההתנהלות".

"גפני הסכים להיפגש ואמר צריך לעשות שינוי, צריך שיהיה הידברות, לשמוע מה הראש ישיבה רוצה ולשנות דברים, ונעשה הכל בשיתוף פעולה. עברו כמה ימים ולא שמעתי ממנו אז העברתי לו מסר כי יש עוד שבעה ימים עד סגירת הרשימות בא נשב ונגיע להסכמות", מספר פטרוב.

 (צילום: דף הפייסבוק
המשתתפים בכינוס, אמש (צילום: דף הפייסבוק "מפלגת בני תורה")

פטרוב המשיך וסיפר, בהתייחסות ישירה לחשיפת "כיכר השבת" על הפגישה המתוכננת והסיבה לביטולה, כי "גפני ענה שהוא לא מרגיש טוב ושאל אם אני יכול לבוא לבני ברק. אמרתי לו בשמחה ונסעתי לבני ברק עם אנשים ידועים ונשואי פנים. הגענו מתחת לבית שלו, לפינת הרחוב, ואז קיבלתי הודעה שבאתרים מתפרסם שתלמידים של ר' שמואל אוירבך התחננו לגפני לקבל פגישה וגפני אמר שלא יכול לקבל עד שיבקשו מחילה מגדולי ישראל שפגעו בהם ורק לאחר מכן הסכים לקבל אותם לפגישה אישית".

"הבנתי שזה אומר שאין זכות קיום לאנשים הסבורים והולכים בקו אחר, אמרתי לרב גפני בצורה כזאת אנחנו לא נוכל להיפגש, אמרתי לו אני לא מחפש אשמה אבל כשזו ההקדמה לפגישה אז הפגישה מקבלת משמעות כזאת ובצורה כזאת לא שייך לקיים אותה כי אין בה תועלת", סיפר פטרוב.

פטרוב המשיך וסיפר כי "בערב קיבלתי הודעה שעכשיו הרב גפני ראה את הצורה החדשותית איך שזה היה כתוב והוא מצדיק אותי ואומר כי באמת לא היה שייך להיפגש בצורה שכזאת וכי הוא מוכן לבוא לירושלים להיפגש אלא שהתנאי היה שהמפגש הסודי יתקיים בשכונה חילונית".

בסופו של דבר, כך לפי פטרוב, התקיימה פגישה. "חשבתי לעשות זאת ברחביה ושאלתי אם זה מספיק חילוני והשיבו לי שכן אלא ששאלו אם אין חשש שאיזה בחור מהישיבה בשערי חסד יראה זאת, אמרתי שהשטח נקי. נפגשנו ואמרתי שאנחנו רוצים שיתוף של הרב אויערבך בכל ההחלטות כדוגמת בחירת ראש העיר בירושלים שזו שאלה קשה ומורכבת, יש לו זכות להיות מעורב בדברים כמו שהיה מעורב בזמן הרב שך והרב אלישיב זצ"ל. גפני השיב שהוא יברר האם מותר לעשות את זה ויחזור אליי אלא שעד לרגע זה הוא לא שב".

לאחר דבריו על גפני, המשיך פטרוב והתייחס ליו"ר 'דגל התורה' בירושלים, יצחק פינדרוס ואמר כי "גם פינדרוס חשב שיוכלו לעשות קומבינות ולעשות מה שר' שמואל רוצה אבל בלי שאף אחד יידע מזה והנטייה הייתה להסכים לזה ולא לצאת לקרב אלא שאחרי כמה ימים הודיע לי פינדרוס שלקחו ממנו את כל הסמכויות בירושלים ולכן הוא מציע לנו לפתוח מפלגה".

"ממילא לא היתה ברירה אלא לצאת לדרך בברכתו של הגר"ש שמעורב בכל הפרטים עד הסוף", הוסף פטרוב.

 (צילום: דף הפייסבוק
מועמד המפלגה לראשות העיר ב"ב חיים רוחמקין (צילום: דף הפייסבוק "מפלגת בני תורה")

בשלב זה תקף פטרוב את הצורה בה מתנהלת 'דגל התורה' בשנים האחרונות כשהוא מתבטא כנגד "ההשתלטות" על המפלגה. "כשהגענו למצב בו לא נותנים לנו לחיות אנחנו צריכים להקים את כבוד התורה", אמר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בסיום דבריו, תקף פטרוב את נאומו של המשגיח הגר"ח מישקובסקי מקורבו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן בתחילת השבוע שדיבר על האיסור לערער את סמכותם של גדולי ישראל. "שמעתי", גיחך פטרוב, "שיש משגיחים שאומרים שהכל נעשה על פי הוראה של ראש הישיבה, לפני שנה פגשתי אותו לאחר מאמר בו קרא לנו 'בואו אחיי'".

"בשלב זה", מספר פטרוב איך המשגיח היה בחרדה בשל החשש שיודעים מעצם הפגישה, "הוא אמר לי 'אוי ווי, אווי ויי'. אמרתי לו 'מה קורה פה, על מה הפחד? הכל הרי מתנהל על ידי גדולי ישראל'".

"הוא רק יודע", ממשיך פטרוב לגחך, "שיש רק כבוד התורה אחד בעולם ואין יותר מזה. כשדוחפים ר"מים בבני ברק ומכים ראשי ישבות אין".

"סליחה אדוני המשגיח, אני מבקש מחילה אבל אם אתה לא יודע מה שקורה ואתה לא מעורב בדברים אז בבקשה אל תתערב", סיים פטרוב את דבריו.