אייזנברג אצל הגראי"ל, ערב הבחירות
אאא

"אני לא רב ולא מפסיד" אמר הערב עו"ד מרדכי אייזנברג, ראש רשימת ´מאזני צדק´ שהתרסקה בבחירות ללשכת עורכי הדין, בראיון למרדכי לביא בתוכניתו "המהדורה המרכזית" של רדיו קול חי. ומוסיף "ידענו כשחברנו ליורי גיא רון שאנחנו מתרסקים. הנושא הזה עלה בכל הפגישות, מפני שקשה במספר ימים ספורים וללא תקציבים להעביר את לב הציבור אליו. הציבור שלנו באופן טבעי ניזון מהתעמולה הכוזבת נגדו. כמו שעורכי דין רבים השתכנעו."

הוא מדגיש כי לקחו בחשבון את ההפסד ולכן "הגענו לסיכום כבר בפגישות הראשונות שגם אם לא נכנס לוועד מחוז תל אביב, במידה ויהיה לו הכוח במועצה או שהוא יזכה בראשות, אזי הוא יעמוד בהבטחות שלו לציבור שלנו."

למה חברתם אליו ולא לעו"ד דורון ברזילי?

"הסיכויים להערכתנו, להערכתי ולהערכת חברי, היו גבוהים יותר ליורי גיא רון. המציאות בדיעבד היא לא כך, אבל לפני הבחירות לא מצאתי אדם אחד שיודע בוודאות מי זוכה. בחירות זה רולטה, אי אפשר לדעת באמת מה התוצאה."

הוא מבקש להוסיף "קודם כל, אני רוצה להודות לכ-200 איש שבחרו בנו, אינני מכיר אותם אישית, אני שמח, אני מסתכל על החצי הכוס המלאה אני שמח על התמיכה שלהם בתנאים בלתי אפשריים. אני רוצה לומר עוד בשם חברי ובשמי, כולנו הוכחנו פעילות למען הציבור בתחום המשפט המינהלי ואנחנו  נמשיך בכך גם אם לא נבחר."

"נתון נוסף, ייתכן שליו"ר שלא נבחר, דהיינו יורי,  תהיה שליטה במועצה הארצית. כך הדבר מסתמן, אני לא יודע את זה בוודאות. אך במידה וכך ייתכן מאוד שהוא כן יוכל לעמוד בהבטחות שלו. כי המועצה תהיה לעומתית ליו"ר הנבחר."

איך זה שהציבור החרדי הצביע אחרת ממה שהוצג כבקשתם של גדולי ישראל ובחר בסיעת טוב?

עו"ד אייזנברג משיב בשאלה רטורית "אתה מודד ערכים ואידיאולוגיה בהצלחה בבחירות? עד כדי כך התדרדרנו?"

האינטרנט החרדי גרם לניצחון של ברזילי

על הצלחת הסיעה המתחרה הוא אומר: "להערכתי מפלגת טוב השקיעה כ-500 שקל בכל קול שקיבלה; מאות אלפי שקלים בפרסומות; היערכות של מספר חודשים לפני הבחירות; אתרי האינטרנט היו מוצפים בבאנרים שעולים עשרות אלפי שקלים. אנחנו לא השקענו כמעט כלום במערכת הבחירות מבחינה כספית וזה עשה את ההבדל.

לסיום, הוא נשאל אם יש סיכוי לשיתוף פעולה עם "טוב" ומשיב "בשום פנים ואופן לא, מפני שאנחנו פרשנו מ"טוב" על רקע אידיאולוגי, שאני יכול לפרט לך בראשי פרקים. בשום פנים לא נשתף פעולה עם אנשים שפרשנו מהם על רקע אידיאולוגי."