אאא

יממה לאחר הפרסום ב"כיכר השבת", האברך בן ה-24, נשוי ואב לשניים, שנכלא בעוון עריקות משירות צבאי, שוחרר הבוקר (רביעי) מהכלא הצבאי לימי ראש השנה, זאת לאחר פעילותו של חבר הכנסת יעקב ליצמן ("יהדות התורה").

ליצמן שוחח עם ראש אכ"א אלוף חגי טופולנסקי שמונה לתפקידו לפני שבועות אחדים. השניים הגיעו להסכמה כי האברך ישוחרר לימי ראש השנה ולאחר מכן ישוב לכלא הצבאי ובאותם ימים יסדיר את מעמדו וישוב להיות בהגדרת "תורתו אמונתו".

לפני שבועיים השוטרים הצבאיים עצרו את האברך והובילו אותו אל תא מעצר בכלא צבאי עד למשפטו. לאחר הסדר אליו הגיע פרקליטו עם הפרקליטות הצבאית הוא נשלח ל-26 ימי מעצר וכאמור שוחרר היום.

פרקליטו של העריק, עו"ד עידן דביר, אמר אתמול ל"כיכר השבת" כי מרשו שגה שלא הגיע ללשכת הגיוס כשהוזמן. "מדובר בבחור שהחל במסלול תורתו אמונתו ולאחר ארבע שנים הוא למעשה הבין בתום לב ובטעות שהוא לא צריך להמשיך ולהגיע לחתום על ההסדר בלשכת הגיוס, הנושא הזה התגלה בדיעבד כטעות".

"בהיעדר הסמכתה אחר שהוא קיבל פטור אכן ניכר כי מצבו מבחינת הראיות היה בעייתי במידה מה ולא הייתה הצדקה להפסקת הגעתו למועדים בהם הוא התבקש להגיע לחתום ומכאן נוצרה הבעיה", הוסיף הפרקליט.