אאא

יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' נפגשה בצהריים (ראשון) עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בלשכתו ברמאללה. ליחימוביץ' זו הפגישה הראשונה עם בכירים פלסטינים.

"נפגשתי עכשיו בארבע עיניים עם יו"ר הרשות הפלשתינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) ברמאללה", כתבה יחימוביץ' בעמוד הפייסבוק שלה מיד לאחר הפגישה: "דברנו על המצב במזרח התיכון ודנו בסיכוי להבקעה מדינית".

יחימוביץ' הוסיפה וסיפרה: "דיברתי על המחויבות שלנו למצות את האפשרויות לפתרון שתי המדינות לשני העמים, יחד עם החיוניות המוחלטת לשמירה על הביטחון שלנו, אזרחי ישראל, בכל הסדר ובכל מתווה".

"למה למצות כעת כל מאמץ לפריצת דרך?", שאלה יחימוביץ' והשיבה: "יש הרבה סיבות, והנה חלק מהן: בגלל המאמצים האינטנסיביים של האמריקאים, בגלל שאבו מאזן עלול להיות המנהיג הפלסטיני האחרון שאפשר לדבר אתו, בגלל שהעמדה של ראש ממשלת קטאר והליגה כולה, עם כל הבעייתיות שלה, יוצרת כאן תקווה זהירה לפיוס עם חלק מהעולם הערבי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"בגלל שאנחנו מאבדים שליטה על התהליך בזמן שההכרה החד צדדית במדינה הפלשתינית מעמיקה - בלי שאנחנו בתמונה,
בגלל שהחלופה לפתרון שתי המדינות עלולה להיות מדינה דו לאומית, וזה אסון לחזון הציוני ולמדינה היהודית דמוקרטית,
בגלל שגם למי שאינם מאמינים - אין פריווילגיה שלא לנסות, בגלל שחברות דרוג האשראי יעלו את הדרוג שלנו ברגע שיהיה כאן שביב של תהליך מדיני (הן אומרות את זה בדוחות שלהן)", הוסיפה יו"ר האופוזיציה.

במהלך הפגישה, הבהירה יחימוביץ' כי האופוזיציה תיתן "רשת ביטחון" לראש הממשלה בנימין נתניהו אם זה יבחר לעשות צעדים משמעותיים לקראת הסדר מדיני עם הפלסטינים.

"יש צורך לגשת למשא-ומתן באופן מיידי, ולבחון בו את עמדות שני הצדדים בכל הסוגיות", קראה יחימוביץ' במהלך הפגישה.