אאא

ח"כ שלי יחימוביץ, מי שתנהיג את האופוזיציה בה יהיו המפלגות החרדיות, פתחה במתקפה על שלישיית ההנהגת הממשלה בנימין נתניהו, יאיר לפיד ונפתלי בנט שהדירו את החרדים ממשלתם: "זו ממשלת הדרה ולא ממשלת אחדות". 

"אי אפשר לקרוא למשא ומתן הקואליציוני פוליטיקה חדשה, הכול כאן ישן ומוכר". עקצה יחימוביץ את בנט ולפיד שהבטיחו 'פוליטיקה חדשה'.

"אנחנו האופוזיציה שלכם" הוסיפה יחימוביץ: "כבר היום יש כאן שתי מדינות,  מדובר בהנהגה שבעה, כולכם קפיטליסטים, בואו נקרא לילד בשמו. פשוט הפוך מהחזון הציוני. אולי זה לא בסדר שרוב העובדים הסוציאליים הם עובדי קבלן.  אולי לא רצית לשבת עם השותפים הקואליציוניים שלך אבל אל דאגה הם בדיוק כמוך".

יחימוביץ תקפה את נפתלי בנט ויאיר לפיד על החרמת הציבור החרדי ואמרה: "ציונות אמיתית היא מדינה של כולם למען כולם. זו ממשלת הדרה ולא ממשלת אחדות. הדרת חרדים והדרת ערבים, תמונת הניצחון שלכם היא ממשלה ללא חרדים. מעולם החדש הזה לא נראה כול כך ישן, אם תפעל לקדם הסכם ביניים עם הפלסטינים נשקול את כניסתנו לממשלה. מבטיחה לכם אופוזיציה חריפה אך הוגנת ועניינית".

לפני נאומה של יחמוביץ, נאם ראש הממשלה היוצא והנכנס בנימין נתניהו ואמר: "ראש הממשלה נושא באחריות העליונה למדינת היהודים האחת והיחידה, הקיום שלנו כאן אינו מובן מאליו והנוכחות שלנו כאן איננה מקרית, מטרתנו העליונה להבטיח את עתידו של העם היהודי דרך מדינת ישראל, אזרחי ישראל מפקידים בידנו את עתידה של המדינה, בנינו את גדר הביטחון בדרום, שיפרנו את החינוך, החזרנו את גלעד שליט ועוד. אני מאמין שהממשלה החדשה יכולה להתנהל ברוח של שותפות ושיתוף פעולה"

נתניהו ניסה להרגיע את החרדים: "הממשלה תפעל לשרת את כלל הציבור בישראל, אלו שמיוצגים בקואליציה וגם אלו שבאופוזיציה".

נתניהו התייחס להרכבת הממשלה: "מלאכת הרכבת הממשלה הייתה קשה והייתה דרושה הרבה תושייה ישראלית".

"נפחית באופן דרמטי את גובה מחירי הדירות ונגדיל את מלאי הדירות, אין לי את המותרות להזניח את הטיפול באתגרים שמחוץ לגבולות ולכן הדבר הראשון במעלה הוא הגנה על ביטחון המדינה ואזרחיה.

"האתגרים גדולים ממה שהיו מאז קום המדינה. אנחנו עומדים בפני איומים גדולים מאוד. איראן טרם חצתה את הקו האדום אבל היא מתקרבת עליו. סוריה מתבקעת וממנה יוצאים אמצעי לחימה. ישראל תפעל שאותם מערכות נשק לא יזלגו. השלום עם מצרים וירדן הם העוגנים במזרח התיכון ונפעל לשמור עליהם. הממשלה מושיטה את ידה לשלום. ישראל הוכיחה שהיא מוכנה לפשרות היסטוריות כדי לסיים את הסכסוך אחת ולתמיד. הדרישות לא יכולות לבוא רק מישראל. אנחנו מוקירים תודה לארה"ב בארבע השנים האחרונות, על המשך סיוע למות אתגרי הביטחון בזמן שארה"ב ניצבת מול אתגרים כלכליים" אמר רוה"מ נתניהו.