אאא

בלתי נתפס: אישה חרדית כבת 30 ילדה בשבת האחרונה את בנה בביתה, וסירבה להתפנות לבית חולים בשל 'תענית דיבור' בה הייתה שרויה.

במוצאי השבת האחרונה, הוזעקו כוחות מד"א ומשטרה לבית בשכונת גבעת שאול בירושלים, בשל דיווח על אישה שילדה תינוק בביתה ומסרבת לאפשר את הטיפול בה ובתינוק.

מי שהזעיק את הכוחות היה בעלה, שסיפר כי אשתו נמצאת בתענית דיבור, וילדה את בנם בחדר השינה בבית, כבר בשעות הבוקר המוקדמות של השבת ומסרבת לצאת מהחדר.

התינוק, כך הודיע בעלה, מונח על ברכיה מאז הלידה כשחבל הטבור עדיין מחובר. לדבריו, לא היה בבית בשעת הלידה, אך כשחזר מבית הכנסת ראה כי היא מחזיקה את התינוק בזרועותיה לאחר שעטפה אותו.

בהודעה של דוברות מחוז ירושלים נמסר כי השוטרים והפרמדיקים של מד"א ניסו לשכנעה לנסוע עמם לבית החולים על-מנת לטפל בה ובתינוק אך היא סירבה ולא תקשרה עם הכוחות.

אחד השוטרים העלה רעיון וביקש מהשכן לקרוא לרב השכונתי על-מנת שיתיר את תענית הדיבור של האישה. הרב מיהר להגיע למקום והתיר לה את תענית הדיבור כשהוא מוסיף ומצווה עליה לנסוע לבית החולים אך למרות זאת היא סירבה ואחזה בתינוק ולא אפשרה לאנשי מד"א לבדוק את מצבו.

לאחר שהבינו הנוכחים כי ניסיונות השכנוע לא יועילו, אחזו שתי שוטרות ממרחב מוריה של המשטרה בידיה של האם ובכך אפשרו לאנשי מד"א לבדוק את מצבו של התינוק.

לאחר שהתברר כי מצבו בחסדי שמים טוב, האם שוכנעה להתפנות לבית החולים 'שערי צדק' באמבולנס של מד"א שלווה בכוחות משטרה.

עם הגעתם לבית החולים 'שערי צדק' הפסיקה האם את תענית הדיבור והודתה לצוותים על הטיפול בה.

"מצבה של האם והתינוק טוב", אומרים בדוברות מחוז ירושלים.