אאא

טקס חשאי במהלכו נישאה ילדה בת 13 ממודיעין עלית מסעיר את העיר. לפי הדיווח בעיתון "הארץ", החתונה התקיימה בניגוד לצו משפטי שהוצא נגדם ואסר על ההורים לחתן את בתם, ולמרות מחאת רבנים.

ה´כלה´, תלמידת כיתה ח´ בבית הספר "נתיבות דעת" במודיעין עילית, סיפרה לחברותיה בכיתה שהיא מאורסת לנער בן 16.

עוף השמים הוליך את הקול והעניין הגיע לאגף הרווחה שבחקירתם התברר כי הנערה החלה בשנה האחרונה "לסטות מהדרך". הורי הילדה פנו לרב מקומי הידוע כעוסק בקבלה, והוא החליט שלפי ספר הזוהר עליה להנשא לנער בן 16 שהכירה, וזה יהיה ה"תיקון" שלה. לפני חודש וחצי התקיים טקס האירוסין.

הדבר נודע לרבני העיר והם החלו להפעיל לחצים כדי למנוע את החתונה. רב העיר, הגאון הרב מאיר קסלר הודיע שאף יורה להחרים את הרב שיקדש את זוג הנערים. עוד אמר הרב ל"הארץ" כי "אסור לחתן בגיל כזה. הנישואים לא יצליחו".

אגף הרווחה עקב וליווה מקרוב את הסיפור, ופרנסי העיר עירבו את המשטרה. תחנת בנימין, בראשות סנ"צ יורם אקוע, ביקשה מבית המשפט צו מניעה לחתונה בו הובהר להורים שאסור להם לחתן אותה.

בשבוע האחרון הודיעו ההורים על ביטול החתונה, אך הסתבר שהיה זה רק תרגיל כדי להרדים את גורמי הרווחה וביום ראשון השבוע התקיימה החופה ע"י רב, בנוכחות שני עדים והורי החתן והכלה.

משטרת בנימין קבלה את המידע ופתחה בחקירה נגד ההורים והרב המקדש. עפ"י החוק, נישואים לפני גיל 17 מחייבים היתר מבית משפט. נישואים בניגוד לצו בית משפט הינם עבירה פלילית עליה אפשר להשפט לעד שנתיים מאסר.

המועצה המקומית מודיעין עילית מסרה בתגובה ש"בשל שביתת העובדים הסוציאליים לא ניתן להביא תגובה ממחלקת הרווחה". המשפחה הגיבה ב"אין תגובה", ולא ניתן היה להשיג את תגובת הרב שהורה על קיום החתונה בין השניים.