אאא

ילדים בכנסת: בשעת צהריים פשטו 20 ילדי חברי-הכנסת המכהנים על בית המחוקקים בירושלים, ליום כיף אותו אירגן בעבורם יו"ר הוועדה לזכויות הילד, ח"כ דני דנון (ליכוד).

כבר בפתיחת הביקור, אמר להם יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, שהודה בפניהם: "ילדים, יותר כיף לי לשבת אתכם מאשר עם ההורים שלכם".

לאחר קבלת פנים לבבית של ריבלין, ביקרו הילדים בוועדה לזכויות הילד, שם דנו בשלוש הצעות חוק. המבקרים הצעירים החליטו שלא לקצר את החופש הגדול, בחרו להתנגד לחוק איסור אתרים באינטרנט ותמכו בקיצור שבוע הלימודים.

בהמשך, נכנסו הילדים למשכן עצמו וכל אחד מהם התיישב בכורסת הח"כ השמורה לאחד מהוריו. אז החלו להצביע בהצבעות האלקטרוניות, שם התברר כי היוצרות התהפכו ובקרב הילדים ישנו רוב בעד סינון אתרי אינטרנט.

ואיך נהיה לפתע רוב? הסיבה הם ארבעת ילדיו של ידידינו ח"כ מיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי). אלה הארבעה התנגדו תחילה לסינון האתרים, למרות שסיפרו כי בביתם מותקנת תוכנה כזו. לבסוף הם שינו את דעתם בעקבות לחץ של אביהם, ח"כ בן ארי, שהגיע למליאה להשגיח מקרוב על הצבעתם.

"הפעלנו משמעת סיעתית משפחתית", הסביר האב בן ארי. "אצלנו בבית מתנגדים לשיטוט חופשי באינטרנט ללא השגחה". בשעה שביקרו בלשכתו של יו"ר הכנסת, התעניין ריבלין האם דעותיהם הפוליטיות תואמות את דעת ההורים. "האם אתה בעד חלוקת ירושלים", שאל את עידן, בנו של ח"כ יריב לוין. "אני ימני ואני נגד", אמר הבן נחרצות.

ילדיהם של החכ"ים החרדיים, נעדרו...