געגועים: האזינו לנוסח הגר"ש שבדרון זצ"לגעגועים: האזינו לנוסח הגר"ש שבדרון זצ"ל
כ"ט באלול תשפ | 18.09.20
נוסח התפילה של הגר"ש שבדרון השפיע רבות על נוסח התפילה הישיבתי המוכר לנו. ההקלטה הישנה שלו הועלתה לרשת בצורה מסודרת וכעת ניתן להאזין לה בשלמותה (ר"ה)
מהי מהות ראש השנה?  / הרב מנחם ישראלימהי מהות ראש השנה? / הרב מנחם ישראליהרב מנחם ישראלי
תמיד ידענו ש"ראש השנה" הוא "יום הדין", בא בעל התניא ומלמד שהדין בראש השנה זה רק הצד הטפל והחיצוני של ראש השנה. אז מהי מהותו של ראש השנה? (ראש השנה)
אחי בא לך לתפוס ראש // הרב בורודיאנסקיאחי בא לך לתפוס ראש // הרב בורודיאנסקיהרב אברהם בורודיאנסקי1
כאשר שמעתי לראשונה תלמיד שואל את חברו "בא לך לתפוס ראש?" חשבתי שהם יוצאים לציד ביערות אירופה, עד שהבנתי שלעשן סיגריה או לרקוד, זה נקרא "לתפוס ראש" (יהדות)
הרב יהושע פפרראש השנה: להחדיר את ניסן לתשרי • הרב יהושע פפרהרב יהושע פפר
מחפשים דבר תורה מיוחד לשולחן שבת? הדיין הרב יהושע פפר, העורך ראשי של אתר "צריך עיון" בוורט מיוחד על ענייני דיומא • והשבוע: ראש השנה (פרשת שבוע)
זמן תשובה: עושים סוף להלקאה העצמיתזמן תשובה: עושים סוף להלקאה העצמיתהרב ברוך שובקס2
המאמר שישנה לכם את ההסתכלות על תשובה, על עצמכם ועל ההכנות הרוחניות לקראת יום הכיפורים הבא עלינו לטובה. בהחלט לא קל לעיכול, אבל משחרר סתימות בנפש (אקטואלי)
הרב ישראל אסוליןמדריך חובה ליום כיפור / הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין4
מה הדין של חולה בצום יום הכיפורים? מה דינה של מעוברת ומיניקה ביום כיפור? מהן מצוות ערב יום הכיפורים ומהם המנהגים השונים? הרב ישראל אסולין מפרט (יהדות, יום כיפור)
כל מה שצריך לדעת על יום הכיפורים • צפוכל מה שצריך לדעת על יום הכיפורים • צפוכיכר השבת2
מתי אומרים 'כל נדרי'? מתי מדליקים נר נשמה? ולמה לובשים נעלי בד? כל מה שיהודי צריך לדעת על יום כיפור בסדרת סרטונים שצולמו עבור הציבור הכללי בישראל (יהדות, אקטואליה)
עבודת ימי כסה ועשור  – שנה טובה כמדרשו!עבודת ימי כסה ועשור – שנה טובה כמדרשו!הרב אברהם בורודיאנסקי
ימי הדין... רבים מפחדים נכנסים לחרדה ומפסידים. אלו ימים שיכולים לייצר טוב עוצמתי בעולם הפנימי והחיצוני, טור מבט שונה לימים שיכולים להפוך מעול למקור אנרגיה (ימי סליחות)
הסוד של יום הכיפורים // הרב ברוך שובקסהסוד של יום הכיפורים // הרב ברוך שובקסהרב ברוך שובקס5
איך אתם מרגישים ביום כיפור? גם אתם מחכים שזה ייגמר? מתקשים לעשות תשובה? מרגישים שזה רק סבל? הרב ברוך שובקס מגלה את הסוד שישנה לכם את יום כיפור (ימי סליחות)
"יהודי של יום כיפור" // הרב אבי אברהם"יהודי של יום כיפור" // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם6
מה כוחה המתקן של העברה רגשית במקום שכלו כל הקיצין? למה אנחנו ממשיכים לעשות טעויות ואיך ניתן למנף אותן לטובה? הרב אבי אברהם בטור מיוחד לערב יום כיפור (יהדות)
האם יש אדם שלא יכול לשוב בתשובה? צפוהאם יש אדם שלא יכול לשוב בתשובה? צפוכיכר השבת7
יום כיפור בפרדס, עם הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון: הטעות של אלישע בן אבויה - בת הקול שנשמעה משמיים לא אמרה שאין לו הזדמנות לעשות תשובה. צפו בסרטון ליום הכיפורים (וידאו)
סובל ממועקה? מפחד מה"ימים הנוראים"?סובל ממועקה? מפחד מה"ימים הנוראים"?ר. בן דוד6
האם הפחד מהימים הנוראים ומימי הדין והסליחה זה מה שהקב"ה רוצה מאיתנו? האם צריך להיראות מודאג ומוטרד ומפוחד מפני הדין? ומה כתב הסטייפלר בתוך המחזור? (יהדות)
החזן יחיאל נהריתפילות ראש השנה עם החזן יחיאל נהריכיכר השבת3
בעוד שעות ספורות יתכנס העם היהודי בבתי הכנסיות לקראת יום הדין, בתפילה ותחינה לשנה טובה ומבורכת. צפו בתיעוד מיוחד מתפילות ראש השנה עם החזן יחיאל נהרי (יהדות)
הזדמנויות חדשות נפתחות בראש השנההזדמנויות חדשות נפתחות בראש השנהכיכר השבת2
הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון במסר קצר ומעורר לקראת ראש השנה כיצד לפתוח את השנה החדשה בהתחדשות ומתוך תפיסה שההתחלה היא היכולת להתחיל מחדש (ראש השנה)
תקיעת שופר ראשונה בכותל המערבי • צפותקיעת שופר ראשונה בכותל המערבי • צפוכיכר השבת1
הבוקר (ראשון), בני אשכנז החלו לתקוע בשופר לאחר תפילת שחרית, והלילה יחלו בני עדות המזרח באמירת הסליחות • צפו בתקיעת השופר הראשונה, הבוקר, בכותל המערבי (יהדות)
מדד הבכי ומקדש הדמעות / יהודה צבימדד הבכי ומקדש הדמעות / יהודה צבייהודה צבי
ישנו מן פולחן מקודש כזה, שעובר באורח פלא מדור לדור סביב הדמעות. כמעט עוד ענף של ספורט. תחום אולימפי לכל דבר, שעיקרו מדד אחד: "כמה דמעות הצלחתי להזיל?" (יהדות)
"תנתן נפשי בשאלתי" / הרב ישראל אסולין"תנתן נפשי בשאלתי" / הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין
אתה רוצה את הטוב האמתי והשלם?! אתה רוצה לפדות את הנפש שלך ולצאת מאפילה לאורה?! אז תדע שלמפתח, שאתה מחפש, קוראים ענווה. איך מגיעים ומוצאים אותו? (יום כיפור)
חשיבות הכניעה בעבודת יום הכיפוריםחשיבות הכניעה בעבודת יום הכיפוריםהרב אברהם בליקשטיין
אדם לא יכול להגיע לתשובה כל עוד לא השכיל לבטל עצמו כלפי הקב"ה כיצד אם כן נרכוש מידה יקרה זו שהררים תלויים בה? כיצד נאמץ לעצמנו את אותה השפלות? (יום כיפור, יהדות)
עוצמת הסליחה / הרב אברהם בורודיאנסקיעוצמת הסליחה / הרב אברהם בורודיאנסקיהרב אברהם בורודיאנסקי4
סתם בהחלטה של רגע ללא הצדקה נתת לי סטירה מצלצלת ומשפילה מול כל הכתה כי חשדת ללא הצדקה שדיברתי, את היד שלך אני עדיין מרגיש על הלחי שלי (חגי ישראל, יהדות)
יום שהוא "ראש" / הרב אברהם בליקשטייןיום שהוא "ראש" / הרב אברהם בליקשטייןהרב אברהם בליקשטיין
הקב"ה טמן בתוך מעגל השנה זמנים שונים, ולכל עת סגולה מיוחדת משלו. ניתן את לבנו למעלת היום הקדוש כי ביום זה ניתנים לנו כוחות מיוחדים והארה סגולית מיוחדת (יהדות)
אילוסטרציהבאשר הוא שם / הרב אברהם בורודיאנסקיהרב אברהם בורודיאנסקי
ר' לייבל נעלם במדרגות, אך דבריו לא נעלמו והיו כמים על נפש עייפה, למחרת התפילות היו אחרות והתחושות היו אחרות, "באשר הוא שם", אלו היו המילים שריצדו מול עיני (יהדות)
'כל נדרי' ב'אור אלחנן' עם הגרמ"מ חדש'כל נדרי' ב'אור אלחנן' עם הגרמ"מ חדשכיכר השבת6
אלפי תלמידים נפרדו השנה מרבם הנערץ, הגאון רבי משה מרדכי חדש זצ"ל, ראש ישיבת "אור אלחנן". צפו בתיעוד נדיר שנחשף ב"כיכר השבת" מתפילת "כל נדרי" בישיבה (יהדות)
צער על אובדן הצדיקים - סגולה לכפרת עוונותצער על אובדן הצדיקים - סגולה לכפרת עוונותהרב אברהם בליקשטיין1
העניין להזיל דמעה על פטירת הצדיקים נדב ואביהוא דווקא ביום הכיפורים, שהרי הבכייה תבוא ע"י התבוננות בגדלותם וצדקותם והכרה במעשיהם של צדיקים אלו (יהדות, יום כיפור)
יום כיפור תשע"ז: זמני כניסת ויציאת הצוםיום כיפור תשע"ז: זמני כניסת ויציאת הצוםכיכר השבת2
"כי ביום הזה יכפר עליכם לטהר אתכם מכל חטאתיכם": זמני כניסת ויציאת צום יום הכיפורים בארץ ובמספר ערים נבחרות בעולם. גמר חתימה טובה (ימי סליחות, חגי ישראל, יהדות)
כל השנה חילונים, בכיפור עם כיפה - זו לא צביעות?כל השנה חילונים, בכיפור עם כיפה - זו לא צביעות?כיכר השבת3
ערב יום הכיפורים, מגיש "כיכר השבת" את פינתו המיוחדת של הרב עידו וובר, המגיש תוכניות ייעוץ בתחנות הרדיו ועורך עלון שבועי על פרשת השבוע. ומסביר מדוע התקרבותם של חילונים בכיפור אינה צביעות (יהדות)
צבי יחזקאלי מספר: כך חזרתי בתשובה. צפוצבי יחזקאלי מספר: כך חזרתי בתשובה. צפוכיכר השבת9
ערב יום הכיפורים, מגיש "כיכר השבת" את סיפורו האישי של צבי יחזקאלי, ראש הדסק לענייני ערבים של 'חדשות 10', שחזר בתשובה ומתבונן מה אבא שבשמים רוצה (יום כיפור)

ימי סליחות

כיכר השבת מלווה את ימי הרחמים והסליחות מידי שנה בחודש אלול, לקראת ראש השנה ויום הכיפורים. סיקור נרחב: סליחות בכותל, מאמרי חיזוק ושידורים חיים מן הסליחות.

כיכר facebook
מני צור
מני צור
על חטא שחטאנו לפניך...
ט' בתשרי תשעו6
הרב אלכסנדר ליפשיץ
הרב אלכסנדר ליפשיץ
וכל מאמינים - האמנם? סיפור ליום הכיפורים
ח' בתשרי תשעו17
הרב עמיהוד סלומון
הרב עמיהוד סלומון
שיחה שלא נענתה
ח' בתשרי תשעו6