גלריה: ה"כפרות" של מאה שעריםגלריה: ה"כפרות" של מאה שעריםשאול כהנא
ערב יום הכיפורים, עם ישראל מבקש להתחטא מחטאיו ולצד אמירת הסליחות נהגו לבצע את מנהג ה"כפרות". בשכונת מאה שערים ערכו את המנהג עם התרנגולים כמדי שנה • תיעוד (ארץ)
הגר"מ טולדנו 'חיזק' את חיל האווירהגר"מ טולדנו 'חיזק' את חיל האווירישראל כהן6
המועמד לרבנות ירושלים הרב מרדכי טולדנו, חיזק את חיילי חייל האויר, וערך איתם שירה ותפילה לקראת יוה"כ. כן סיפר כיצד זכה להפוך לחתנו של הגר"ע יוסף זצ"ל • צפו (ימי סליחות)
צבי יחזקאלייום הכיפורים של צבי יחזקאליצביקה גרוניך4
הוא אחד מהעיתונאים הבכירים בחדשות 10, הוא חזר בתשובה ומקורב לר' נחמן. צבי יחזקאלי מדבר על תהליך החזרה בתשובה, ועל יום הכיפורים האישי • ראיון מיוחד (ימי סליחות)
הנשיא ראובן ריבלין במעמד הסליחותריבלין מתחזק: סליחות בבית הנשיאישראל כהן6
אין זה סוד שנשיא המדינה ראובן ריבלין מקורב לדת יותר מקודמו, אך כעת, לראשונה מזה שנים התקיים מעמד הסליחות בבית הנשיא. ריבלין: "מסר חשוב מבית הנשיא" (ימי סליחות)
המקובל הרב שמואלי ויוסי בכרבת ים: ראש העיר והמקובל בתשליךישי כהן7
המקובל הרב בניהו שמואלי הגיע לחוף הים בבת ים בכדי לערוך את תפילת ה'תשליך'. הרב הזמין את ראש העיר המכהן יוסי בכר, ובכך הביע בו תמיכה לבחירות הקרבות (חרדים)
גלריה: הסליחות של הדתיים בכותלגלריה: הסליחות של הדתיים בכותלצילום: שלומי כהן29
אלפי בני הציונות הדתית בראשות הרבנים לישראל, הרב שמואל אליהו וח"כי "הבית היהודי" השתתפו הלילה במעמד השנתי של אמירת הסליחות בכותל המערבי (ימי סליחות)
'יום בית המדרש' של אנשי העסקים'יום בית המדרש' של אנשי העסקיםישראל כהן7
מאות אנשי עסקים, דתיים וחרדים, יתכנסו מחר ל"יום בית המדרש" וישמעו הרצאות תורניות ודרשות חיזוק מגדולי הרבנים לקראת יום כיפור. השיא: דרשתו של הרב אורי זוהר (ימי סליחות)
עריכת כפרות בבלגיהבלגיה: עריכת כפרות ברחובות העירישראל כהן2
מאות מבני הקהילה החרדית באנטוורפן שבבלגיה מתחילים בימים אלו להתכונן לקראת יום הכיפורים ועורכים את מנהג הכפרות ברחובה של עיר. צפו בתיעוד (חגי ישראל)
תיקון הכללי בציון באומן; שידור חוזרתיקון הכללי בציון באומן; שידור חוזרכיכר השבת6
ערב יום הדין, שעות מספר לפני התקדש ראש השנה, התכנסו רבבות יהודים בכל קצות תבל לתפילה מרגשת ולאמירת עשרת פרקי התהילים של "התיקון הכללי" • צפו בשידור חוזר (חרדים)
הסליחות בהיכל הישיבהתיעוד: ערב ראש השנה ב"סלבודקא"ישראל כהן4
אשמורת הבוקר, ערב ראש השנה תשע"ה, בישיבת סלבודקא מתקיים מניין של בני הישיבה בהיכל המרכזי בהשתתפות ראשי הישיבה רבי דב לנדא ורבי משה הלל הירש. תיעוד (יהדות)
צפו: הגר"ח ביקש ונענה: "מותר לך"צפו: הגר"ח ביקש ונענה: "מותר לך"ישראל כהן
לאחר תפילת שחרית אחרונה בבית הכנסת לדרמן, ערך מרן שר התורה הגר" קנייבסקי "התרת נדרים" ולאחר מכן ערך בביתו סיום על חצי הש"ס • צפו בתיעוד מיוחד (חדשות חרדים)
סליחות והתרת נדריםגלריה • מעמד סליחות והתרת נדריםצילום: שלומי כהן
אָנָּא כָעָב זְדוֹנִי תִמְחֵהוּ וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב-הוּא • מאות אלפים התכנסו אמש למעמד הסליחות האחרון לפני יום הדין, והפילו תחינתם ערב התקדש חג • צפו בתמונות (ימי סליחות)
הגאון רבי גרשון אדלשטייןעל מה נתפלל ב'ראש השנה'?ישראל כהן4
ראש ישיבת פוניבז', הגאון רבי גרשון אדלשטיין, נשא בפני תלמידיו שיחה מיוחדת על מהות הימים הנוראים, ודרכי ההכנה לימי הדין • "כיכר השבת" מגיש את השיחה במלואה (יהדות)
בשופר גדול יתקע (צילום: פלאש 90)משימת היום: חובה למצוא את המלךח' יקר4
"כל היהודים, בכל העולם, מצביעים שוב אמונים למלך. מסכימים מחדש שיש דין ודיין מוכיחים - שהעולם אינו הפקר. הממלכה שלו, ואם הפרנו חוק, מוכרחים לתקן" • מאמר ליום הדין (יהדות)
הגאון רבי ישראל מאיר לאוהגרי"מ לאו בשיחה מיוחדת ליום דיןישראל כהן2
"כיכר השבת" פנה אל רבה הראשי של ת"א יפו, הגרי"מ לאו, לשמוע שיחת חיזוק לקראת השנה החדשה, וזכינו - במקום "ווארט" קצר - לשיחת עומק מלבבת, הקוראת לאחדות העם (יהדות)
ראש השנה: המדריך ההלכתי המלאראש השנה: המדריך ההלכתי המלאהרב יצחק בלומנטל3
מהו ראש השנה? "כיכר השבת" מגיש את המדריך ההלכתי לחג, ובו: דיני ערב ראש השנה, מאכלי החג, המנהגים ומסורת כל עדה, התפילות השונות והתקיעה בשופר (ימי סליחות)
אכילת גזר בראש השנה - איסור?אכילת גזר בראש השנה - איסור?הרב יצחק בלומנטל16
בראש השנה נאכל כולנו גזר ונתפלל שיגזרו גזירות טובות. האם בקיום המנהג עוברים לכאורה על איסור מהתורה? יצחק בלומנטל מביא את כל טעמי הגזר וטעמי המנהג (יהדות)
זֶה-הַיּוֹם תְּחִלַּת מַעֲשֶׂיךָ: מהות יום דיןזֶה-הַיּוֹם תְּחִלַּת מַעֲשֶׂיךָ: מהות יום דיןהרב אברהם בליקשטיין1
מה הקשר בין יום הדין ליום יצירת העולם? מדוע דווקא ביום "הרת עולם" יעמדו למשפט כל יצורי עולם? • מלכויות, זיכרונות ושופרות, מאמר מעמיק בכל ענייני יום הדין (ראש השנה, יהדות)
12 התמונות שלא נשכח מתשע"ד12 התמונות שלא נשכח מתשע"דשלומי כהן5
בנו היתום של הרב אברהם וואלעס הי"ד נעמד לצד מיטתו, קרא את הקדיש ולא הותיר עין אחת יבשה. צלם "כיכר השבת" שלומי כהן מגיש את 12 התמונות שלא נשכח מתשע"ד (סיכום שנה)
ראש עיריית ביתר מאיר רובינשטיין באומן, הבוקראומן ראש השנה • צפו בתיעודנחמן שטרנהרץ9
עשרות אלפי מאמינים הגיעו בימים האחרונים האחרונים לעיירת אומן שבאוקראינה בכדי לשהות במחיצת ציונו של רבי נחמן מברסלב בראש השנה • צפו בתיעוד מאומן (ימי סליחות)
אילוסטרציהתיעוד: החגיגות באומן כבר החלויוסי נכטיגל10
אלפי בני אדם הגיעו לאומן בכדי להתפלל על ציונו של רבי נחמן מברסלב בימי ראש השנה. האלפים שהגיעו כבר החלו "להרים" את מצב הרוח עם מוזיקה וריקודים. צפו (חגי ישראל)
אומן, הצהרייםתיעוד: אלפים בציון רבי נחמן באומןנחמן שטרנהרץ15
למרות מזג האוויר החורפי, אלפים עולים בימים האחרונים לציון רבי נחמן מברסלב באוקראינה שבאומן בכדי לשהות במחיצת הציון בימי ראש השנה. צפו בתיעוד מהציון (יהדות, חגי ישראל)
תיעוד ענק: ה"סליחות" של ארה"בתיעוד ענק: ה"סליחות" של ארה"בישראל כהן2
גם בארה"ב משכימים קום לאמירת הסליחות לקראת ראש השנה • צפו בתיעוד מיוחד ומרגש של אמירת הסליחות בבורו פארק וויליאמסבורג וכן בחצרות החסידים בניו יורק (ימי סליחות)
טסים לאומן, ארכיון"חובות? כבר עדיף להישאר בבית"שאול כהנא24
הרב אליעזר שלמה שיק, הידוע בכינוי "הצדיק מיבניאל" אמר במענה לשאלת חסידיו כי עדיף להישאר בבית ולא לנסוע לציונו של רבי נחמן מברסלב - מאשר להיכנס לחובות (ראש השנה)
צפו: הרבי מבעלזא באמירת סליחותצפו: הרבי מבעלזא באמירת סליחותישראל כהן
באשמורת הבוקר נהרו אלפים אל בית המדרש הגדול של חסידות בעלזא לאמירת הסליחות יחד עם האדמו"ר • צפו בכרוז ברחובות, האלפים ואמירת הסליחות על-ידי האדמו"ר (חסידים)
סליחה?! זה באמת לא פשוט!סליחה?! זה באמת לא פשוט!הרב שלום אביחי כהן1
זוגות רבים מרגישים שאירועי העבר, פגיעות וזיכרונות רעילים מקשים על טיפוח נישואיהם. בפירמידה לסליחה, יש שלושה שלבים מרכזיים בתהליך: אמפתיה, ענווה והתחייבות (טור אישי)

ימי סליחות

כיכר השבת מלווה את ימי הרחמים והסליחות מידי שנה בחודש אלול, לקראת ראש השנה ויום הכיפורים. סיקור נרחב: סליחות בכותל, מאמרי חיזוק ושידורים חיים מן הסליחות.

כיכר facebook
מני צור
מני צור
על חטא שחטאנו לפניך...
ט' בתשרי תשעו6
הרב אלכסנדר ליפשיץ
הרב אלכסנדר ליפשיץ
וכל מאמינים - האמנם? סיפור ליום הכיפורים
ח' בתשרי תשעו17
הרב עמיהוד סלומון
הרב עמיהוד סלומון
שיחה שלא נענתה
ח' בתשרי תשעו6