אאא

מתח רב בעיר התורה והחסידות לקראת תום מועד הגשת הרשימות לבחירות המקומיות שייערכו בעוד 36 ימים, בשאלה האם לראשונה מזה עשור יתקיימו בעיר בחירות.

כזכור לפני 10 שנים נערכו בחירות במהלכם נבחר לתפקיד ראש העיר, נציג 'אגודת ישראל', יששכר פרנקנטהל. בסיבוב הקודם, לפני 5 שנים, בהוראת מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, הושגה אחדות מלאה ונציג תנועת 'דגל התורה', יעקב אשר מונה לכהן כראש העיר ללא קיום בחירות.

במהלך החודשים האחרונים כיהן בתפקיד זה אברהם רובינשטיין שהחליף את אשר שמונה לכהן כחבר כנסת מטעם 'יהדות התורה'.

כעת, יממה לפני סגירת הרשימות, גובר המתח בבני ברק, בשל החשש כי הפעם ייערכו בחירות. יצוין כי לכאורה גם אם יתקיימו בחירות, הרי שחנוך זייברט נציג אגו"י (הסיעה המרכזית) צפוי לנצח ללא כל מאמץ, השאלה הגדולה הינה מה יתרחש לגבי הרשימות שיחליטו לרוץ בנפרד ובכמה מנדטים תזכה כל אחת מהן.

עד עתה הודיעו רשמית רק חברי המטה החרדי בליכוד על כוונתם לרוץ במסגרת רשימה עצמאית כשבמקביל נעשים מאמצים להורידם מכוונתם זו דרך הידברות עם גורמים בתנועת הליכוד.

במקביל, מנהלים גם בסיעת קד ("מרביצי") משא ומתן קדחתני מול תנועת 'דגל התורה' במטרה לגשר על הפערים ולהגיע להסכמות שיאפשרו ריצה במשותף.

כזכור, ב'קד' הביעו דרישה לקבל את אחד מתפקידי סגן ראש העיר המגיע לתנועה הליטאית אולם הללו סרבו לוותר על התפקיד וזאת בשל הרצון לשלב בו את הנציג החדש של 'דגל' מנחם שפירא שבשבוע שעבר העתיק את מקום מגוריו לבני-ברק.

נושא נוסף שמעורר מתח לא קטן הוא מעמדו של מנחם שפירא בעירייה וזאת לאור החשש של גורמים בעירייה כי כל מטרת "הצנחתו" הינה אך ורק למצב אלטרנטיבה לזייברט הפועל בשיתוף פעולה מלא עם רובינשטיין.

בסביבתו של רובינשטיין משדרים הבוקר מסרי הרגעה ואומרים כי כולם יעבדו כתף אל כתף כשלאיש אין ספק שרובינשטיין ימשיך להיות הנציג הבכיר של דגל התורה בעירייה והוא נתמך ע"י בתיהם של גדולי ישראל מרנן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן והגר"ח קנייבסקי.

במקביל, גובר הלחץ ברשימה המקומית לאחר שהתברר כי בכוונת ראשי התנועה לבצע "חילופים" כמעט לכל הנציגים מה שהביא להתערבות גדולי ישראל חברי מועצת גדולי התורה וכעת מסתמן כי לא יכול שינוי במעמדם וכי הרשימה תישאר בעינה.

אלא שעובדה זו גורמת כעת ל"כאב ראש" חדש לראשי דגל התורה כשחברי תנועת "החרדים העובדים" מחתימים למען הקמת רשימה חדשה שתרוץ עצמאית באם דגל התורה לא תשלב ברשימה הקיימת את נציג החרדים העובדים עו"ד משה מורגנשטרן.

כאמור, בדגל התורה היו מעדיפים לשלב את מורגנשטרן מלכתחילה ברשימה אלא שהדבר יגרור עימות חזיתי עם נציג אחר אותו ייאלצו להוציא מהרשימה, ובעקבות כך, טרם קיבלו שם החלטה כיצד לנהוג.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לצד כל זאת, יש את החשש ממפלגת "בני תורה" של אנשי הפלג הירושלמי שהחתימה אף היא בימים האחרונים אברכים על תמיכה ברשימה חדשה שעדיין לא ברור מה יעלה בגורלה, אך מסתמן כי המפלגה לא תרוץ בסופו של דבר בבני-ברק.

ב'אגודת ישראל' העבירו היום ל'דגל התורה' דרישה חד-משמעית, להגיע להבנות עם אנשי רשימת 'קד', עם החרדים העובדים ועם אנשי "בני תורה", אחרת, הם הבהירו, כי לא יסכימו לחלוקה של 50:50 בין המפלגות ואף ישקלו לרוץ בנפרד.

"אצלנו באגדות ישראל, הכל סגור עם כל הפלגים והסיעות, ואנו מצפים שגם ב'דגל' יסגרו את כל הפינות הללו בטרם סגירת הרשימות", אומרים באגו"י.

כאמור כל הסוגיות הללו יטרידו את מנוחתם של עסקני המפלגות ביממה הקרובה שבסיומה יתברר האם תמה תקופה ובני-ברק תצעד לבחירות או שמסורת השלום תימשך גם הפעם, כאשר ההערכות בשעת כתיבת השורות הן כי גם הפעם העיר לא תצעד לבחירות, וכל הצדדים יגיעו לסיכומים מוקדמים.