אאא

שר הביטחון משה יעלון רמז בדיון סגור שנערך אתמול (ראשון) בוועדת שקד, כי על פי פרשנותו, חוק הגיוס החדש כפוף לשיקול דעתו של שר הביטחון. 

יעלון רמז באופן ברור כי אינו כבול לדברים שנקבעו בחוק הגיוס ש'יש עתיד' היו לנושאי דגלו בחודשים האחרונים. 

לפי הדיווח ב'מעריב', הבהיר שר הביטחון כי הקביעה של החוק שיהיו רק 1,800 עילויים שיקבלו פטור, אינה מחייבת אותו. "יכול להיות גם 2,000 ו-2,200 תלמידי ישיבות", אמר יעלון. תקופת הביניים ליישום החוק החדש עומדת על ארבע שנים, גם לה יעלון אינו מחויב והוא הבהיר שהיא צפויה להיות ארוכה יותר ולהמשך שנים נוספות. 

למרות הדברים, יעלון שיבח את מתווה פרי, ואמר כי הוא המתווה הטוב ביותר והקרוב ביותר למתווה שלו. הוא הוסיף ואמר: "אני אחראי על יישום מדיניות זאת, ואדע לעשות זאת ברוח הוועדה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

דבריו של יעלון מערערים על דברים שסוכמו עם 'יש עתיד' במו"מ הקואליציוני. יו"ר סיעת 'יש עתיד', ח"כ עופר שלח, בחר שלא להגיב לדבריו של יעלון בעת הדיון בוועדה. אך אמר מאוחר יותר כי הוא הבין מדבריו של יעלון שהוא חושב שמתווה פרי הוא הטוב ביותר. 

החרדים הגיבו כמובן באהדה לדבריו של יעלון, וח"כ משה גפני העיר ליעלון במהלך הדיון: "אם אני מבין אותך נכון, הגישה הזו היא דבר שאנחנו בהחלט יכולים לקבל".

יעלון הפתיע את חברי הוועדה כשהודיע כי יחמיר עם ישיבות ההסדר, וכל ישיבה חדשה שתרצה להצטרף למסלול ההסדר, תאלץ להתחייב כי תלמידה ישרתו שנתיים ולא כפי סעיפי החוק המתגבש על פי תלמידי הסדר יאלצו לשרת רק 17 חודשים. ;;