אאא

העיר מודיעין עילית כמרקחה. המלצת המשטרה לפרקליטות להעמיד לדין את ראש העיר יעקב גוטרמן בגין איומים, מסעירה את העיר.

כיצד הגיב גוטרמן, הנאשם העיקרי בפרשת האיומים? שלשום, במהלך שיחה שערך "כיכר השבת" עם סגן ראש העיר, התברר כי בכירים רבים בעירייה לא עודכנו על הפרשייה. "שאלנו את ראש-העיר על ההתפתחויות, והוא השיב: 'לפחות אלה לא עברות עם קלון".

העבירות שמייחסים לראש העיר במשטרה, מבוססות על תשתית ראייתית, הכוללת בין היתר תמלילי הקלטות שבהם נשמע גוטרמן מאיים על מספר מתמודדים בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים. הכדור מתגלגל כעת למגרשה של הפרקליטות שתצטרך בחודשים הקרובים לקבל החלטות.

הוא זכאי?

מה חושבים במודיעין עילית על הפרשייה? הבוקר שוחחנו עם חברים בעירייה ואלו, מתברר, מאמינים כי חפותו של יעקב גוטרמן תצא לאור.

מקורבו של גוטרמן הרב נחום גיטלר אומר ל"כיכר השבת" כי הוא בטוח שראש העיר יצא זכאי. "הוא הלך על-פי עצתם של גדולי ישראל. אין אפשרות אחרת", הסביר גיטלר.

מי שמחזק את דבריו של גיטלר הוא מנכ"ל העירייה יאיר קירשבוים שיצא להגנת ראש העיר, ובראיון ל"קול הציבור" תקף את מי שלא נשמע לרבנים. "הוא נשלח על-ידי גדולי הדור", הסביר קירשבוים והכחיש בתוקף את האשמות המיוחסות לגוטרמן. "לא איימנו על איש".

ובעיר עצמה, הדעות חלוקות. "כואב לנו עליו", אמרו אחדים מהתושבים. אחרים, שלא מחבבים יתר על המידה את ראש העיר שלהם, הסבירו כי חשיפת הפרשה לא הפתיעה אותם, אך עדיין "מי שמסר אותו לשלטונות עבר עבירה חמורה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

איומים ללא הפסקה

מנגד, "כיכר השבת" שמע היום גם קולות אחרים וטענות קשות על התנהלותו של יעקב גוטרמן כראש עיר. "הוא דואג באופן אישי שיפארו את שמו בכלי התקשורת. בכל פעם שמישהו העז לבקר אותו, הוא הושתק". 

ד', שעבד במערכת עיתון בעיר, פרסם כתבה עם ניחוח ביקורתי על התנהלות העירייה שעלתה לו במשרתו. "פתאום, העירייה הפסיקה לפרסם במקומון. פוטרתי במפתיע והמודעות חזרו לככב במקומון", הוא מספר.

כמוהו גם יצחק הורביץ, תושב מודיעין עילית ומראשי המאבק נגד העיכוב במקוואות, ביקר את התנהלותו של יעקב גוטרמן ואז ספג איומים. "הם פנו אל ראשי החסידות אליה אני משתייך והורו להם להשתיק אותי", הוא מספר.

הורביץ שטח את טענותיו בעניין המקוואות. אחר כך, לדבריו, יצרו ראש העיר או אחד מאנשיו קשר עם מנהלי החסידות אליה הוא משתייך, והזהיר אותם כי לא ייתן היתר בנייה. "מישהו משלכם יתראיין נגדי בכלי התקשורת, ואחר כך תרצו היתר בנייה?".