אאא

ראשי 'מיח"א' – ארגון ילדי החירשים בישראל, בראשות המנכ"לית גלית כספי כהן, קיימו מפגש הוקרה מיוחד לסגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן, בלשכתו, במהלכו הביעו הערכתם לפעילותו המיוחדת של סגן השר למען הילדים כבדי השמיעה והחירשים ובני משפחותיהם, במגוון דרכים, במהלך תפקידו כסגן שר הבריאות.

ראשי מיח"א ציינו במיוחד את המהלך המיוחד אותו הוביל סגן השר, להגדיל השתתפות המדינה במימון מכשירי שמיעה לילדים בכ 50%, לטובת משפחות הילדים כבדי השמיעה, כן ציינו בסיפוק את הכנסת מכשירי השמיעה למבוגרים השנה בסל התרופות, מה שגם הגביר את מודעות הציבור הרחב לתחום החשוב של כבדי השמיעה. למפגש ההוקרה הצטרפה גם אם לשני ילדים כבדי שמיעה, שהסבירה בהתרגשות את העזרה הכלכלית הגדולה בכך וכמה ההחלטה תסייע לה לתת את הטיפול הטוב ביותר לילדיה.

פרק מרכזי במפגש הוקדש לדיון והבעת תודה נוכח החלטת משרד הבריאות בהוראת סגן שר הבריאות, לחייב את כל בתי החולים בישראל לערוך בדיקת סיקור שמיעה לכלל היילודים בישראל מיד עם לידתם. החלטה זו נכנסה לתוקף בחוק בשנה האחרונה ומבוצעת בכל בתי החולים ליולדות בארץ.

סגן השר דיווח לראשי ארגון מיח"א כי משרד הבריאות בחן לאחרונה ביצוע בדיקות השמיעה על ידי בתי החולים וכי כל בתי החולים בארץ מבצעים את בדיקת הסיקור. "הנתונים מצביעים על היקף נרחב לביצוע וכיסוי הבדיקה, המראה על הטמעה מהירה וראויה לציון" אמר הרב ליצמן.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מנכלי"ת מיח"א שיבחה את סגן השר על החלטה היסטורית זו, שהביאה למהפך חיובי בהתייחסות המדינה לילדים בעלי מוגבלות או בעיות שמיעה, בהדגישה כי תוכניות לאיתור ליקויי שמיעה ביילודים מאתרות מבעוד מועד את רוב התינוקות עם ליקויי שמיעה עצביים תחושתיים חמורים, במטרה להביא את אותם תינוקות לטיפול מוקדם ככל האפשר. לכן לתינוקות שנמצאה אצלם תגובה לא תקינה לאחר הלידה ניתנת הנחייה לבצע בדיקת שמיעה מלאה במכון שמיעה.

ראשי ארגון 'מיח"א' אף העניקו לסגן שר הבריאות שי מיוחד להוקרה, בדמות פוסטר ענק שהכינו ילדי מיח"א כבדי השמיעה, בו משולבים ציורים של מכשירי השמיעה, פרי יצירתם של ילדים כבדי שמיעה המתחנכים ב'מיח"א'. ציורים אלה רוכזו בפוסטר הענק שעוצב במיוחד והוענק לידי סגן השר, שהודיע שיתלה זאת בלשכתו למזכרת.

בדבריה ציינה מנכלי"ת 'מיח"א' גלית כספי-כהן כי "המאבק של מיח"א ושאר ארגוני החירשים בשנים האחרונות, להגדלת המימון למכשירי שמיעה, נשא פרי, הודות האוזן הקשבת שמצאנו אצל סגן ש הבריאות, שגרמה לכך שסוף סוף מדינת ישראל תאפשר להורים להשיג עבור ילדיהם את המכשירים הטובים ביותר, בהוצאה כספית סבירה".