אאא

בית-כנסת חולל בידי ערבים: עם צאת השבת, עשרות צעירים ערבים הגיעו אל בית-כנסת "רבי מאיר בעל הנס" ביפו, ויידו אבנים לעברו.

באירוע לא היו נפגעים אך נגרם נזק למקום. עד עתה אין עצורים בחשד למעשה. המתפללים אומרים כי הם חוששים להתפלל במקום.

אחד השכנים שביקש לשמור על אלמוניותו בשל הפחד מנקמת השכנים הערבים אמר כי העניין אינו הנזק שחולל אלא העובדה שאותם בני מיעוטים מעזים לפגוע בבית כנסת: "אסור לנו לעבור על זה בשתיקה במדינה יהודית".

עו"ד איתמר בן גביר, שאליו פנה אחד המתפללים, אמר ל"כיכר השבת" כי "המצב הפך להיות אבסורד, אנשים מפחדים לדבר בשמם, שאלתי את אחד המתפללים 'האם אתה מוכן לדבר?', הוא ענה לי שלא כי הוא מפחד. 'אני מתגורר ביפו ויכולים לפגוע בי', הוא הוסיף. אנחנו בתקופה שמדינת ישראל מאבדת את כל העשתונות. ראש הממשלה שלנו וממשלתו חלשים יותר מתמיד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הפרקליט מותח ביקורת נוקבת כנגד המדיניות הרופסת של ממשלת ישראל שלדבריו הביאה ליד הקלה הזו - שגרמה לחילול המקום הקדוש: "הממשלה משדרת מסר של חולשה והמסר הזה מחלחל ואנחנו רואים את התוצאות מידי יום. אבל הפגיעה בבית-כנסת זהו משהו שממחיש הכול".

"אני רק יכול לתאר לעצמי שאם מדובר במציאות הפוכה, אם היה מסגד ביפו שהיו זורקים עליו אבנים, כל התקשורת הייתה מתעסקת בזה. ציפי לבני הייתה מגיבה, שמעון פרס היה בא לבקר", אומר בן גביר.

"למעשה מה שקורה כאן זו מציאות לא נורמלית. פוגעים בנו. פוגעים במבנה הקודש שלנו והממשלה שותקת. המשטרה פשוט לא שאינה מגיבה אלא גם לא מתפקדת והמציאות הזו מאוד עגומה", הוסיף בן גביר.