אאא

הגזרה בין יהודים לערבים ביפו לא שקטה, היום מפרסם אתר האינטרנט mynet כי זיקוקי דינור נורים באופן קבוע משטח בית הכנסת רש"י בעיר, בדיוק בזמן תפילת קבלת שבת.

היה זה לאחר שלפני מספר שבועות עברו משפחות של סייעני השב"כ את מגוריהם למקום, מאז הפכו היחסים בין השכנים החדשים ליהודים לבלתי נסבלים.

בתחילה התלוננו היהודים כי השכנים מפעילים מוזיקה רועשת בעת התפילה, סמוך לבית הכנסת, זה המשיך בחניית הרכב בפתח המקום כדי להתגרות, עד לכתובות גרפיטי והתגרויות שונות.

המתיחות הגיעה לשיא במהלך התפילה בערב שבת, כאשר בדיוק ברגע שהמתפללים הגיעו לקריאת שמע, נשמעו קולות נפץ אדירים בחצר בית הכנסת. "זה היה רעש ממש כמו יריות", העידו המתפללים שיצאו מיד החוצה וגילו את השכנים החדשים מפעילים זיקוקי דינור.

התברר כי מדובר בחגיגת אירוסין לאחת המשפחות הערביות במקום. "אין לנו בעיה שיחגגו, אבל לפחות שיחכו עד סיום התפילה", אמרו היהודים, "ולמה לירות דווקא מחצר בית הכנסת".

יו"ר ועד השכונה פנה למשטרה ששלחה ניידת והפסיקה את ההתקהלות והמוזיקה. בתחילת השבוע גם נעשה ניסיון לסולחה, אך הוא נכשל.

ראש התנועה האיסלאמית, השייח´ אחמד אבו אג´ווה, אמר כי הוא פוסל את העניין וכי לדעתו לא נעשו הדברים באופן מכוון נגד היהודים.

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר בתגובה כי "הפנייה למשטרה בגין הפרעת מנוחה היתה לפני השעה 11 בלילה - שממנה והלאה נאכף נושא הפרעת מנוחה. ניידת הגיעה למקום ודרשה מבעלי המסיבה להנמיך את המוזיקה, וכך נעשה".

"במקום לא אותרו ממצאים לגבי זיקוקים, על אף שיש סוגי זיקוקים שמותרים לשימוש על פי חוק. באזור פועל המש"ק הקהילתי, המבצע פעילויות ויוזמות שונות לרווחת התושבים".