אאא

מהיום קוראים לו זאב ולדימיר גיסנסקי. השבוע הבאנו ראיון בלעדי עם ולדימיר גיסנסקי, גוי שהתגורר בסמוך לציון רבי נחמן באוקרינה, עלה לארץ בשנים האחרונות, החל תהליך גיור והשבוע ההליך הגיע לישורת האחרונה.

הבוקר, הגיע המסע לשיאו: גיסנסקי הגיע יחד עם רבו ומי שחיזקו וקרבו ליהדות הרב ישראל פינטו, ממשפיעי חסידות ברסלב וראש ישבת "מקור חכמה וחיים", לארגון "ברית יצחק", שם נערך לו ברית מילה על ידי מנתח חרדי ששימש כמוהל, וכך למעשה מסתיים הליך גיורו, כאשר משעות אלו הוא הפך לחלק מעם ישראל.

לפני כניסתו לברית אמר ל'כיכר השבת': "אני בהתרגשות רבה, מקווה שהכל יעבור בהצלחה, זה היום הכי מרגש ושמח שהיה לי מאז שהגעתי לעולם, אני לא מספיק להתפלל, לא הצלחתי להירדם בלילה, כולי בהתרגשות".

בשעה האחרונה הוא יצא מחדר הניתוח, נרגש ביותר: "אני שמח מאוד שהכל עבר בשלום, עכשיו אני מתחיל להרגיש מה-זה להיות יהודי, בעז"ה את השבת הקרובה אני יוכל לשמור לראשונה".

אבל לא רק לשמור שבת הוא מתכנן: "עכשיו אני צריך להתחיל להתכונן לנסיעה לאומן, מהיום אני חסיד ברסלב" אמר כשהוא עדיין מותש מהניתוח.

הרב ישראל פינטו, מי ששימש כסנדק בברית אמר מייד לאחר הניתוח ל'כיכר השבת': "אני מאוד שמח שב"ה סיימנו את ההליך הקשה הזה, אנחנו ליווינו אותו בשנים האחרונות וכך נמשיך, הוא קצת מותש מהניתוח, אבל אנחנו מקווים שתוך מספר שעות הוא יחלים. עכשיו רק נשאר לנו ללכת למקווה, ולעשות שוב הקזת דם, ובכך הוא נהפך לכל הדעות לחלק מהעם היהודי".