אאא

רבים הם המתפללים העולים בימים אלו לציונו של אהרון הכהן הקבור בהר ההר שבירדן לקראת יום ההילולא שחל בראש חודש אב.

אך הלילה (שני) אירוע אסון קשה לאחד המתפללים, חרדי בן 28 מישראל, שאיבד את הכרתו בסמוך לאתר התיירות פטרה בירדן.

הצעיר אושפז במצב קשה בבית החולים המקומי לאחר פעולות החייאה שביצע בו חובש 'איחוד הצלה' ורופאים מקומיים.

יוסי רפאלי מתנדב איחוד הצלה וזק"א שטיפל בבחור מספר ל"כיכר השבת" כי שהה בית המלון בפטרה שבירדן, לאחר התפילה בקברו של אהרון הכהן, כאשר תוך כדי השינה הוא שומע קריאות על אחד הנוסעים שאיבד את ההכרה.

"ידעו שאני חובש והזעיקו אותי לטפל בו. ראיתי את הבחור מפרכס הענקתי לו עזרה ראשונה ודאגתי שיפונה באמבולנס אל בית החולים כשאני מלווה אותו", מספר רפאלי.

רפאלי ממשיך ומספר כי תוך כי הפינוי יצר קשר עם אמו של הבחור דרך הטלפון הסלולארי שלו ועדכן אותה על המקרה. "במהלך הנסיעה ביצענו עליו החייאה כשלאחר מספר דקות חברו אלינו מספר רופאים מקומיים שסייעו בטיפול הרפואי", מספר רפאלי.

"בשל התארכות זמן הטיפול ביקשתי להטיס אותו במסוק אל בית חולים בישראל", אומר רפאלי, "ואכן יהודה משי זהב מנכ"ל זק"א נרתם לעניין כמו גם בשגרירות המקומית אולם מסיבות שונות הדבר לא יצא אל הפועל באותו הזמן".

הבוקר, מספר רפאלי, התייצב מעט מצבו של הצעיר.

בזק"א אומרים הבוקר כי לאחר פעולות ותיאומים שנערכו במשך הלילה בין מוקד זק"א, מד"א, חדר המצב במשרד החוץ וקונסול ישראל בירדן, ועם ייצובו של הבחור, הוא יועבר עקב אילוצי תקציב ע"י אמבולנס למעבר טאבה ומשם ע"י אמבולנס מד"א להמשך טיפול בבית חולים בישראל.

צילום: יוסי רפאלי
צילום: יוסי רפאלי
צילומים: חדשות 24
צילומים: חדשות 24