אאא

תבוסה לגורמי הימין בקואליציה בבירה: לאחר שבועות של עימות פוליטי בין גורמי הימין בקואליצית ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, מועצת העיר התכנסה אמש (חמישי) ואישרה ברוב גדול את בניית השכונה הערבית בסמוך לעיר העתיקה.

לאישור היו שותפים חברי המועצה מהסיעות החרדיות "ש"ס ו"יהדות התורה" שהשתתפו בישיבה אך נמנעו בעת ההצבעה, כל זאת בהסכמה ובעצה אחת עם ראש העיר.

בתגובה לכך כתב חבר המועצה אריה קינג: "לצערי הרב לא צלח מאבקנו למען ירושלים ומתושבי ירושלים אני מבקש סליחה, סליחה על שלא השכלתי למנוע את אישורה של התכנית המסוכנת שתכניס את כולנו למצב מסוכן בתוך מספר שנים. לצערי הרב, עמיתיי לקואליציה אנשי הסיעות החרדיות (99% מהם...1% היה יוצא דופן) הדירו רגליהם מהמועצה" כתב.

בניסיון למנוע הפסד בהצבעה כפי שאכן קרה, עשו גורמי הימין כל שביכולתם כדי שהנציגים החרדים בעירייה יצביעו נגד התוכנית, בניגוד להצבעה הקודמת בה הם נמנעו או שלא נכחו. וכך נפגשו מוביל המאבק , אריה קינג, עם חמישה רבנים, בהם נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס הגאון רבי שלום כהן והגאון רבי שמואל אוירבך, בכדי שאלו ישפיעו על נציגיהם, אך גם אלו לבסוף לא השתכנעו.

לפני כמה ימים התוכנית אושרה בוועדה לתכנון ובנייה לאחר ששלושה מחבריה, יו"ר הוועדה וסגן ראש העיר, קובי כחלון, וחברי המועצה תמיר ניר ופפה אללו הצביעו בעד ההחלטה. חברי המועצה יוחנן ויצמן וסגן ראש העיר, ישראל קלרמן נמנעו בהצבעתם.

מאחורי אישור ההחלטה עמד וויכוח שניטש בין הנציגים החרדים לבין סיעת "ירושלים מאוחדת" שהתנגדה לכך נחרצות. לפי הסיעה הדתית, כמה מחברי המועצה החרדים הבטיחו להצביע נגד התוכנית אך ברגע האמת הם לא נכחו בישיבת הוועדה וכך עברה ההצעה.