אאא

יממה לאחר הפרסום ב"כיכר השבת" כי בשכונת בית הכרם הירושלמית יקיימו פעילים רפורמים אירועים הכוללים שירה, פיקניק ומשחקים במהלך ראש השנה ויום הכיפורים, חברי המועצה החרדים התערבו והאחראיים על המנהלים הקהילתיים בעירייה מיהו להגיב.

אייל וול הממונה על המינהלים הקהילתיים שיגר תשובה לחברי המועצה החרדים, יו"ר ש"ס בעיר, נתי לסרי, ויו"ר יהדות התורה, אליעזר ראוכברגר, בו היא כתבה כי תחילה שוגרה הזמנה עם הלוגו של המינהלים הקהילתיים ובעקבות הפרסום ב"כיכר השבת", ההזמנות החדשות נשלחו ללא הלוגו של המינהל.

"יצא פרסום שגוי לפעילות "אחווה בכרם" בראש השנה והפרסום תוקן, ויצא שנית ללא הלוגו של המינהל הקהילתי.
ההסדר בין המינהל לקהילת אחווה בכרם הוא שהקהילה שוכרת את בית הועד בכסף מלא, וזהו הקשר היחידי למינהל". כתבה בתשובתה.

יו"ר 'יהדות התורה' בעיריית ירושלים, אליעזר ראוכברגר, אמר בתגובה ל"כיכר השבת": "טוב שהמינהל הקהילתי בית הכרם התעשת והבין שהוא לא יכול לפגוע בדבר היקר והקדוש ביותר לעם ישראל - ראש השנה ויום כיפור, והוריד את שמו מהפרסום המחפיר על חילול נורא של הימים הקדושים הללו וגם לא מממן את פעילות הכפירה הזו".

"אני רק מקווה שבעתיד המינהל הקהילתי הזה יבין מראש שהוא לא יכול להיות חלק בדבר שכזה, ולא נצטרך להגיע למצב שרק בעקבות פניה של חברי מועצת העיר תוסר החרפה ומתוקנת השערורייה". הוסיף.

בהזמנה של התנועה הרפורמית נכתב: "אם גם אתם מרגישים לא ממש בנוח בבית הכנסת, ויחד עם זאת רוצים להעניק תוכן משמעותי לחגי תשרי - יש לנו הצעה מעניינת עבורכם. ראש השנה מציע הזדמנות לשינוי, תיקון, תקווה, התחדשות, ושאיפה לעתיד טוב יותר".

"השנה נקיים לראשונה בבית הכרם, תפילות בראש השנה וביום הכיפורים: מסורת וחידוש, ניגון ופיוט, שירה עברית, הגות לימוד, ותקיעת שופר וקריאת בתורה, שיח למבוגרים ושיתוף ילדים, קידוש וכיבוד".

"התפילות יתקיימו בבית הוועד השייך כאמור למרכז קהילתי בית הכרם. ביום חמישי אחר-הצהרים, יום ב' בראש השנה, יצאו המוזמנים לאמירת 'תשליך' בעין לוז, ולאחריו פיקניק משותף ומשחק בעינות תלם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בהודעה אלקטרונית ששלח תושב השכונה לחברי המועצה החרדים בצירוף ההזמנה לאירוע, הוא קובל על קיומו במתחם השייך למרכז הקהילתי. "מצורפת הזמנה לכבוד הימים הנוראים וחג ראש השנה ויום הכיפורים (כן, היום הכי מקודש בלוח העברי) בחסות המינהל שלנו והעירייה". כתב.

"בראש השנה תוכלו לנסוע לתשליך. ביום הכיפורים תוכלו להנעים בכלי זמר. נראה אתכם מוציאים הזמנה לסעודה חגיגית ברמדאן... פשוט בושה!!! אני לא דתי, אבל המסורת היא מהות קיומנו!". הוסיף תושב השכונה.

במרכז הקהילתי 'בית הכרם' אמרו ל"כיכר השבת": "אם מישהו בא ומבקש לעשות אירוע אנחנו לא עורכים לו תחקיר. אנחנו סומכים עליו וכך היה הפעם".

תמיר, האחראי על האירוע מטעם התנועה הרפורמית אמר בתגובה ל"כיכר השבת": "אני מאוד גאה להיות זה שיציע לתושבים בבית הכרם לגעת ולהתעסק בתכנים יהודיים. בתפילה ודת. יש לזה ערך רב".