אאא

קרוב לאלף בני אדם הפגינו הלילה (שלישי) בצומת כיכר השבת בירושלים, במחאה על המשך מעצרם של תלמידי הישיבות שלא התייצבו בלשכת הגיוס.

בנוסף, מחו המפגינים על הפגיעה לדבריהם בגאב"ד העדה החרדית הרב יצחק טוביה וויס, הראב"ד הרב משה שטרנבוך וכ"ק האדמו"ר מתולדות אהרן, מהם נמנעה הכניסה לביקור במקום בו כלואים תלמידי הישיבה העצורים. 

במהלך הפרות הסדר במקום, נעצרו על ידי כוחות המשטרה 11 מפגינים.  

הרב דוד זיכרמן, מעסקני 'בני תורה' אמר בעצרת: "זה צבא שמד, לא נזוז מזה, לא נפחד מהליכה לכלא וממעצרים. אנחנו מבקשים שתבטלו את הגזירה" הרב זיכרמן הוסיף ואמר: "אנחנו מתנגדים לשלטון החילוני שמעביר בחורים על דתם".

הרב זיכרמן הגדיר את מעצר תלמידי הישיבה כהכרזת מלחמה על היהדות של השלטון החילוני "חטפו בחור ישיבה מהסטנדר. אבל לא תצליחו" הוסיף.   

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הרב שמעון שישא, מהעסקנים הבולטים ב'העדה החרדית', אמר אמש (שני) במהלך ההפגנה שערכה 'העדה החרדית' מול כלא 6 בחיפה, כי "כל שומר תורה ומצוות מקומו לא בצבא", לדבריו: "הצבא לא מתאים לשומרי תורה ומצוות, אנחנו אומרים את זה ברור - אנחנו לא נפקיר אף אחד, כל אחד ואחד ששומר תורה ומצוות המקום שלו לא בצבא, אנחנו עומדים תחת כל אחד ואחד".

הרב שישא המשיך בדבריו החריפים ואמר: "תדעו לכם, התחלתם בשניים, אנחנו אומרים לכם - יהיה לכם עשרות, מאות ואלפים, ואפילו יותר. יהודי שומר תורה ומצוות לא יתגייס לצבא, לא יקום ולא יהיה".

"אנחנו כולנו מוכנים למעצרים", המשיך הרב שישא, "מוכנים למכות ומסירות נפש ואנחנו לא נתגייס בשום מסלול, אפשר לעשות מסלולים חרדים, אפשר להגיד שעושים שיעורי תורה - לא יקום ולא יהיה, אנחנו לא נוותר על שום נפש אחת בישראל".

צילום: משה מזרחי - חדשות 24