אאא

פרשת המאבק על גני הילדים בשכונת רמות ב' בירושלים: מאז תחילת שנת הלימודים טוענים הורים חרדיים בשכונת רמות בירושלים כי ילדיהם מופלים לרעה על-ידי העירייה וכי אין לעשרות בנות בגילאי גן מבנה ראוי ללמוד בו.

המאבק נמשך גם הבוקר כאשר לטענת הורי הבנות, בשבוע האחרון הילדים נודדים כל יום מגינה ציבורית לדירה פרטית זאת לאור העובדה כי עיריית ירושלים לא מאשרת להם להיכנס למבנה הריק המיועד בתב"ע לגני ילדים.

אתמול (שני), הם פלשו עם הילדים למבנה הריק בשכונה וקיימו את הלימודים במקום. אלא שהבוקר המתינו בכניסה למבנה מאבטחים ומנעו את כניסת הילדים הקטנים לגן ואף פינו מתוכו את החפצים.

הורים שהיו במקום סיפרו ל"כיכר השבת" כי המראות בהם ילדים קטנים עם ילקוטים שכל מה שהם רוצים זה להגיע לגן ולשהות תחת קורת גג עם כיסא ושולחן ונאלצים לשוב הביתה קשים מאד ולא יאומן שזה קורה במדינת ישראל בכלל ובירושלים בפרט.

יצוין כי ביום חמישי האחרון הגיעו עשרות הורים עם ילדיהם לישיבת מועצת העיר ירושלים והביעו את מחאתם כלפי ראש העיר על העוול הנוראי הנגרם להם כתוצאה מסירוב העירייה לאפשר להם לקיים את הלימודים במבנה ריק המיועד לגן ילדים זאת משום שראש העיר הנחה את אגף החינוך בעירייה שלא לאפשר לאכלס את המבנה בילדים חרדים כי שכונת רמות הינה "שכונה מעורבת" ומדיניות העירייה לדבריו הינה למנוע את התחרדות השכונות המעורבות ולא להעביר מבנה לטובת ילדי החינוך החרדי בשכונה חילונית.

יו"ר מינהל קהילתי לב רמות נפתלי לורנץ אמר כי בישיבת המועצה ראש העיר הודיע כי הוא מתכוון להיכנס לסוגיה מיד בסיום הישיבה והבטיח פתרון מיידי לילדים. "מתברר כי דיבורים לחוד ומעשים לחוד", הוא אומר.

הממונה על החינוך החרדי בעיריית ירושלים סגן ראש העיר יצחק פינדרוס אומר ל"כיכר השבת": "כואב הלב לראות מראות מהסוג הזה בשנת 2013  במדינת ישראל. אני קורא לראש העיר להפסיק להשתמש בילדי ירושלים לטובת קמפיין הבחירות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום: כיכר השבת)
המאבטחים, הבוקר (צילום: כיכר השבת)

"זהו מעשה מרושע", מוסיף פינדרוס, "בערב ראש השנה הייתי דן אותו לכף זכות רק בדבר אחד, איש שגדל עם כפית של זהב ומעולם לא ראה מה זה עוני, מה זה חוסר במקום, לא מסוגל לתפוס להשכיל ולהבין שיש לפתור את מצוקת הילדים הקטנים מהר ככל האפשר".

עוד ציין פינדרוס כי "לכל השואלים מדוע צריך בירושלים ראש עיר שקשוב יותר ומבין יותר לצרכי התושבים ולא שיתחייב עשרות פעמים על דברים ולא יעמוד בהתחייבויותיו, הבוקר הזה רואה עוד דוגמא. אני מתכוון לפעול בכל האמצעיים כולל עתירה לבית המשפט נגד ראש העיר באם הנושא לא ייפתר מיידית".

מנגד, גורמים בעירייה רואים את התמונה באופן שונה לחלוטין. לדבריהם, "מתנהל משא ומתן בין העירייה וההורים בימים האחרונים למצוא פתרון לבעיה אלא שבמהלך הלילה החליטו מספר שכנים להשתלט על המבנה שבחלק מהשבוע משמש את תנועת הצופים".

"לאחר שהובהר כי מדובר בהשתלטות בלתי חוקית פינתה העירייה את המבנה", הם אומרים ומוסיפים כי "לא ייתכן שקבוצת אנשים תפעל על פי דעתה שלא כחוק ותבצע השתלטות על מבנה ציבור ולכן המקום פונה נמשיך לנהל משא ומתן מתוך הידברות והוגנות במטרה למצוא פתרון אמיתי וראוי לבעיה".