אאא

כמה מאות בני אדם מפגינים בשעה זו בתל אביב ובירושלים נגד תוכנית הגזירות שמוביל שר האוצר, יאיר לפיד.

בתל אביב, מתוכננת צעדה ברחובות העיר. המוחים אמורים לצאת בשעה זו מכיכר הבימה. בהודעת המארגנים בעמוד הפייסבוק של האירוע נכתב: "נמאס לנו לשמוע על מיטות פאר במטוסים של ראש הממשלה. נמאס לנו לשמוע הבטחות ולחטוף את הצינור. נמאס לנו שמשקרים לנו בפנים. נמאס לנו שלוקחים מילדים לפני שלוקחים מטייקונים".

בירושלים, המפגינים צועדים ממוקד המחאה החברתית של 2011 בירושלים, גן הסוס, לכיוון בית ראש הממשלה בכיכר פריז, שם תיערך ההפגנה המרכזית. "אורח החיים הבזבזני והראוותני של ראש הממשלה שנחשף השבוע מבהיר איך הוא יכול להיות חתום על תקציב כל-כך לא צודק", אומרים המארגנים. "נתניהו פשוט התנתק לחלוטין מהאופן שבו חיים אנשים רגילים במדינה. הערב נקרא לו לצאת מהמיטה שרכש בחצי מיליון שקל - ולהסתכל לאזרחי ישראל בעיניים"

הפגנה נגד התקציב מתקיימת הערב גם בבאר שבע. "רוב הציבור לא ישתוק בזמן ששר האוצר ימשיך לנסות לסובב אותנו במילים יפות", נכתב בהודעת המארגנים.

בשבת שעברה הפגינו ברחבי הארץ מעל 10,000 איש, רובם בתל אביב והשאר בירושלים, חיפה, מודיעין, ראשון לציון ואשדוד. במוקד עמדה הצעת התקציב שהגיש שר האוצר יאיר לפיד והגזרות הכלכליות שנכללו בה. ברמת גן הפגינו כמה מאות בני אדם מול ביתו של שר האנרגיה והמים סילבן שלום במחאה על הכוונה לייצא גז טבעי. אחר כך נחסמו לזמן קצר צומת עלית והירידה לנתיבי איילון במחלף השלום.