אאא

הרוג רביעי כתוצאה מהסערה החורפית הפוקדת את ישראל: גופותיהם שני גברים אותרו במהלך השבת סמוך לנחל צאלים, בליל שבת, נהרג תינוק בלוד לאחר שביתו עלה באש כתוצאה מקצר חשמלי שאירע בעקבות הסערה. אדם נוסף נהרג בראשון לציון כשנפל מגג ביתו.

במהלך השבת, המשיך לרדת שלג בערי הצפון ובירושלים. שכונות רבות בבירת ישראל העבירו את השבת ללא אספקת חשמל תקינה. גם ביהודה ושומרון ואף בצפת נרשמו תקלות באספקת החשמל. בשעות הלילה של מוצאי השבת, חוברו בתים רבים בצפת שוב לחשמל. ועל פי חברת החשמל, מספר הלקוחות המנותקים בעקבות הסערה, עומד על 19,500

נגמ"שים ודחפורים מסייעים בפינוי הצירים

במאמצי פתיחת הצירים החסומים לקחו חלק מאות כלים, בהם ג'יפים, משאיות, כלי רכב צבאיים, טרקטורים, דחפורים ואף נגמ"שים. בנוסף, במשרד הביטחון נערכו להעברת עשרות טונות של מלח לאיזור ירושלים וצפת בכדי לסייע לפינוי השלג. 

מרכז השלטון המקומי העריך באופן ראשוני את נזקי הסופה, ואמד אותם בכ-300 מיליון שקלים. יו"ר מרכז השלטון המקומי הגיע בסוף השבוע להסכמה עם שר האוצר יאיר לפיד, לפיה האוצר יכסה את העלויות המיוחדות שנאלצו הרשויות להוציא בעבור הצלת חיי אדם. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט אמר בסוף השבוע כי: "הימים האלה חושפים את מחדל ההיערכות של מדינת ישראל. לא ייתכן כי מדינה שלמה תושבת ללא פתרון וכי לרשויות המקומיות לא יימצאו האמצעים הנדרשים כדי לסייע לאזרחים בשעה זו".

עקב נזקי הסופה, לא יתקיימו הבוקר (ראשון) לימודים במוסדות החינוך בירושלים. במקביל, צוותים של העירייה ייערכו סיורים במוסדות השונים, בכדי לאפשר את חזרת התלמידים ללימודים ביום שני. 

בהתאם לתחזית מזג האוויר, צפויה הלילה קרה בצירים וקיימת סכנת החלקה בירושלים. בעיריית ירושלים ביקשו מהאזרחים להמעיט בנסיעות ברכבים פרטיים ולנקוט משנה זהירות בדרכים.