אאא

אורה של העיר ירושלים זרח אתמול כאשר חניכי מוסדות "שיח סוד" - זכו לקבלת התורה ולהכניס ספר תורה לבית הכנסת "חזון דב" שבבית "שיח סוד" לעילוי נשמת מייסד המוסדות, אשר על שמו נקרא בית הכנסת - הרב דב לוי זצ"ל.

בלב תהלוכה ייחודית ומאורגנת להפליא, אשר יצאה מביתו של מנהל המוסדות, הרב שמעון לוי, רקדו לכבוד התורה בהתרגשות ודביקות עצומה ילדי החינוך המיוחד חניכי מוסדות "שיח סוד", כשמימינם ומשמאלם מקיפים אותם באהבה והערצה אלפי ילדי ירושלים ומלמדיהם מתלמודי התורה, שמחים עמם ושרים איתם כאיש אחד בלב אחד.

הרחובות הסמוכים למסלול התהלוכה נסגרו, וכל העת זרמו עוד ועוד אנשים נשים וטף, אשר בקשו גם הם להשתתף באירוע טהור ומיוחד זה ולהביע את הערכתם לילדי החינוך המיוחד ולעומד בראש אימפריית המוסדות – הרב לוי.

לאחר הכנסת ספר התורה לארון הקדש שבבית הכנסת "חזון דב", פנו המוזמנים והורי הילדים לאולם שעל יד בית הכנסת הגדול בירושלים, לתפילת ערבית ברב עם ולסעודת המצווה שהייתה בסימן הערכה והוקרה לילדי החינוך המיוחד.

את המעמד פתח והנחה בטוב טעם הרב גבריאל שטאובר, מנהל האגף לתרבות תורנית בעיריית ירושלים, בדבריו תיאר את גודל השעה בראותנו את פרי עמלם של ראשי ומנהלי "שיח סוד", אחרי כן הזמין את סגן ומ"מ ראש העיר י-ם, ומחזיק תיק חינוך חרדי הרב יצחק פינדרוס, שהיטיב לבטא את התרשמותו מפריצת הדרך הגדולה שמובילה "שיח סוד" בתחום החינוך המיוחד, וכי העמיד את תחום זה בראש מעייניו בתפקידו.

אחריו נשא דברי חיזוק וברכה לקראת חג מתן תורה כ"ק האדמו"ר מביאלא שליט"א.

הרב זושא הורוויץ שליט"א ריגש עד דמעות את הנוכחים, כאשר קרא ואמר כי מהכירו את הרב דוב לוי זצ"ל, הוא יודע, כי עבורו כל ילד שהצטרף למוסדות "שיח סוד" היה בבחינת עוד ספר תורה שנכנס הביתה, הרב דוב לוי זצ"ל ובנו ממשיך דרכו יודעים ומכירים בכך שבידיהם נשמות טהורות וקדושות, ידיעה זו היא הנותנת להם את הכוח לעשיה ומתוך מבט זה על החניכים נעשה הכל באופן הראוי והמכבד ביותר.

הרב שמעון לוי מנכ"ל מוסדות שיח סוד נשא דברים נרגשים לרגל המעמד, בהזכירו את אביו הגדול רבי דוב זצ"ל, שהקים ויסד את אימפריית החינוך המיוחד. בדבריו הנרגשים ביטא הזכות שנפלה בחלוק להמשיך את מסורת אבות ובפרט בהגיעו ליומם הגדול של תלמידי "שיח סוד" ששמחת התורה בוקעת מפיהם ועיניהם של נשמות זכות וטהורות אלו, אותם מטפחים ומשמרים בבית שיח סוד, בזכות פעילות אנשי הצוות החינוכי בכל המקצועות ובכל קשת המוסדות הנרחבת לכל הגילאים. הרב לוי בירך ושיבח את כל אלו שעמלו למען מעמד גדול זה, כן הזכיר בברכתו את אמו תליט"א, העומד לימינו וממשיכה את דרך החינוך והחזון אותה סלל והעמיד בעלה-אביו הדגול זצ"ל.

הפתעת הערב, הייתה תכנית אמנותית מרשימה, בה אל הבמה עלתה מקהלה המורכבת כולה מחניכי ותלמידי "שיח סוד" שהפליאו את קהל המשתתפים בשירה עוצמתית, טהורה ומרגשת ביותר. "מקהלת שיח-סוד" ביצעה את שיר ההמנון "כתר יתנו לך... כנעם שיח סוד..." ואליהם הצטרפו ונסחפו בשירה אדירה כל קהל המשתתפים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

היה זה רגע שיא בשרשרת אירועים והכנות שליוו את אירוע ומעמד הכנסת ס"ת עבור ילדי וחניכי "שיח סוד" במהלך השבועות האחרונים, שגרמו לציפייה ועשיה בקרב הילדים, ביניהם תוכנית לימודית מיוחדת בנושאי תשמישי קדושה ובית הכנסת שהוכנה והועברה בכיתות השונות לפי רמת התלמידים, ביצוע יצירות מיוחדות על ידי הילדים שהוצגו בתערוכה באולם האירוע, כן הוקדש זמן רב לחזרות ולאימון התלמידים היקרים למיצגים שהוקרנו במהלך סעודת המצווה.

במשך השבוע האחרון התקבלו ראשי "שיח סוד" בבתיהם של גדולי ישראל אשר נטלו חלק בכתיבת אותיות בספר התורה, וביום ראשון נערך מעמד כתיבת אותיות מיוחד בבית "שיח סוד" בהשתתפות אדמורי"ם, רבנים ואישי ציבור אשר ברכו את הילדים, שרו ורקדו איתם, ואף התרשמו מידיעותיהם במקצועות הקודש ובנושאים שנלמדו כהכנה למעמד הכנסת ספר התורה.

ספר התורה הוכנס לזכרו של הרב דב לוי ז"ל, מחולל ומקים החינוך המיוחד החרדי, אשר הקים את מוסדות "שיח סוד" ובכך העלה את המודעות לילד המיוחד בציבור החרדי, צרכיו וזכויותיו. חזונו של הרב לוי, היה, להעניק לילד המיוחד את כל הכלים והמיומנויות אשר יסייעו לו בבגרותו להשתלב בקהילה ולקיים חיים של כבוד. בנו, הרב שמעון לוי ממשיך את דרכו במסירות אין קץ, כל צעד ושעל נעשה מתוך ראיית המטרה, ואין ספק כי אופי אירועי הכנסת ספר התורה, בהם היו נקודות מפגש רבות בין ילדי "שיח סוד" לילדי החינוך הרגיל, אירועים בהם גם ילדי "שיח סוד" זכו לעלות על הבמה להראות ולהיראות, להבחן ולהתברך מפי גדולי ישראל, ממש כמו כל ילד רגיל אחר, ממשו את חזונו של הרב דב לוי, ויהי כל זה לזכותו ולעילוי נשמתו.

את שרשרת אירועי הכנסת ספר התורה פיארו בנוכחותם מרנן ורבנן הרבנים הגאונים שליט"א: כ"ק אדמו"ר מבויאן, כ"ק אדמו"ר מפינסק קרלין, כ"ק אדמו"ר מרחמסטריווקא, כ"ק אדמו"ר מתולדות אהרון, כ"ק האדמו"ר מביאלא, כ"ק אדמו"ר מדושינסקי, גאב"ד העדה החרדית הגרי"ט וייס, הגאון רבי שמואל אוירבאך, הגאון רבי עזריאל אוירבאך, הרה"צ נחמיה אלתר בן כ"ק האדמו"ר מגור, הרה"צ אהרן מרדכי רוקח בן כ"ק האדמו"ר מבעלזא, ראש ישיבות אור אלחנן הגאון רבי משה חדש, הגאון רבי אליהו אבא שאול, הגאון הרב יוסף אפרתי, סגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן, ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס, הרב ישראל אייכלר, הרב אברהם יוסף לייזרזון יו"ר החינוך העצמאי, מ"מ ראש עיריית ירושלים הרב יצחק פינדרוס, חברי מועצת העיר ירושלים: הרב ישראל קלרמן, הרב שלמה רוזנשטיין, הרב יוסף לוק ויועץ ראש העיר הרב אברהם קרויזר ועוד.