אאא

המסחר בבורסות אסיה מתנהל היום (ג') במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים, על רקע הנעילה המעורבת בוול סטריט אמש ופרסום נתונים כי ההשקעות הישירות בסין צנחו מזה החודש החמישי ברציפות. המשקיעים מגיבים גם לחששות באירופה מהתפשטות משבר החוב, והדיווח כי ממשלת יפן תשתתף במינוף משאבי קרן המטבע הבינלאומית. בזירת המאקרו, הוריד הבנק המרכזי בהודו את הריבית במדינה לראשונה מאז 2009. החוזים בוול סטריט מאותתים על פתיחה מעורבת.

מדד ה-MSCI אסיה פסיפיק, המהווה בנצ'מארק לשווקים במזרח, יורד בכ-0.2%. על כל בערך ארבעה מניות שיורדות היום באסיה, ישנן כשלוש מניות שעולות.

"לא נראה את השוק נע לעבר כיוון ספציפי עד שלא יתקבלו נתונים וחדשות משמעותיים מאירופה", סבור פאולין דן, מנהל השקעות ב-Samsung Asset Managment. "לאור חוסר הוודאות לגבי המשבר באירופה וההתאוששות בארה"ב, המשקיעים נוקטים בגישה של 'נחכה ונראה'".

מודאגים מספרד

באירופה ממשיכים המשקיעים לדאוג מהתפרצות מחודשת של משבר החוב, לאור דיווחים בדבר גידול משמעותי בהיקף ההלוואות שנטלו הבנקים בספרד מהבנק המרכזי האירופי, כעדות למצבו הרעוע של הסקטור הפיננסי במדינה. היום, צפויה הממשלה להנפיק אג"ח ל-12 ול-18 חודשים, לאחר שתשואות איגרות הבנצ'מארק זינקו אמש מעל לרמה של 6%. גם ב-19 באפריל צפויה ספרד להנפיק אג"ח שמועד פרעונן יהיה ב-2014 וב-2022.

בתוך כך, יתעודדו השווקים הבוקר מהדיווח כי ממשלת יפן עשויה להגדיל את חלקה במשאבי המימון של קרן המטבע הבינלאומית, בהיקף של 60 מיליארד דולר. זאת, לקראת כינוס מנהיגי המדינות החברות בקרן בסופ"ש הקרוב, במטרה להגיע להסכמה על הרחבת יתרות החירום של המוסד הפיננסי הבינלאומי.

ירידה בהשקעות בסין

באשר לכלכלת סין - לאחר החשש מהאטה בצמיחה בכלכלה השנייה בגודלה בעולם - דווח כי ההשקעות הזרות הישירות במדינה צנחו מזה החודש החמישי ברציפות בחודש מארס, בשיעור של כ-6.1% - כך לפי דיווח משרד המסחר במדינה.

"אנו בשלב בו בהחלט ניתן לראות חולשה עונתית בשוק", סבור אנגוס גלוסקי, מנהל השקעות ב-White Funds. "ניתן לראות מכירות בשוק בתקופה האחרונה, אולם גם מגמה זו נראה כי נפסקת".

בהודו, הוריד הבנק המרכזי במדינה את הריבית לראשונה מאז 2009 - לרמה של 8%, מרמה קודמת של 8.5%. רק 3 כלכלנים מתוך 25 שנשאלו בסקר בלומברג באשר להחלטת הריבית היום, צפו את המהלך.

[לטבלת ישראליות בעולם][לבורסות בעולם]