אאא

בורסות אירופה סגרו את יום המסחר בירידות קלות. ירידות בקרב מניות הבריאות קיזזו אפקט חדשות טובות בגזרת ה-M&A, מיזוגים ורכישות.

המדד הפאן-אירופי Stoxx 600 איבד 0.03% ל-264.06 נק'.

בזירת המאקרו, הבנק האירופי המרכזי הודיע היום שהיצע הכסף (M3) ב-16 מדינות גוש האירו עלה בקצב שנתי של 1.1% בחודש אוגוסט, לעומת עלייה של 0.2% ביולי.

מבין המניות הבולטות במסחר באירופה, קבוצת יוניליוור הודיעה היום כי היא רוכשת את קבוצת מוצרי השיער Alberto Culver (סימול: ACV בניו-יורק) ב-3.7 מיליארד דולר במזומן. יוניליוור אמרה שהרכישה הופכת אותה לחברה הגדולה בעולם בתחום מרככי השיער, לשנייה בגודלה בתחום השמפו ולשלישית בגודלה בתחום עיצוב השיער.

חברת התקשורת והבידור הצרפתית, ויוונדי , אמרה היום שהיא השלימה מכירה של 7.6% ב-NBC לג'נרל אלקטריק בתמורה ל-2 מיליארד דולר.

AstraZeneca ריכזה עניין, לאחר שנודע כי טיפול שלה בסרטן פספס יעד בניסוי.

בסקטור הבנקאות, HSBC נפל, לאחר שהודיע בסוף השבוע על צוות הנהגה חדש. גם המתחרה, ברקליס , ריכז עניין.

נעילה חיובית באסיה

בורסות אסיה ננעלו היום במגמה חיובית. ה-Nikkei business daily דיווח הבוקר כי חברת מימון האשראי הצרכני היפנית Takefuji עשויה לבקש הגנה מפני נושיה תחת "חוק השיקום" היפני. הדיווח כמובן העכיר את האווירה בבורסה היפנית ומעלה חששות בפני חברות מימון מקומיות נוספות, אשר מתמודדות עם רגלוציה הדוקה לאחר המשבר הכלכלי. מנייתה של Takefuji, אגב, נמצאת בהפסקת מסחר מלאה.

הדיווח של ה-Nikkei גרם לנפילות חדות בשעריהן של מממנות יפניות - Promise צונחת 11%, Aiful מתרסקת 22.6% ו-Acom נופלת ביותר מ-11%.

"לעלות מהר מדי אף פעם לא נחשב לצעד שקול. על המשקיעים להישאר זהירים כי הסביבה החיצונית נותרה שבירה במקרה הטוב". זו האזהרה ששיגרה היום חברת הברוקראז' Infoline.

מניותיה של יונדאי ריכזו עניין שלילי רב בבורסת דרום קוריאה לאחר שהודיעה במהלך סוף השבוע האחרון על "קריאת שירות" ("ריקול") לכמה מדגמי רכביה בארה"ב. החברה הודיעה, באופן וולונטארי, על ריקול לכ-140 אלף רכבים מתוצרתה, אשר יוצרו בין ה-11 בדצמבר 2009 ל-10 בספטמבר השנה עקב חששות מבעיות היגוי.