אאא

ישיבת "התפוצות - תורת ישראל", תישאר במבנה בהר ציון זאת למרות דרישת מנהל מקרקעי ישראל לפנותה מהמבנה, כך קבע בית משפט השלום בירושלים.

ישיבת התפוצות, נוסדה לפני למעלה מ-40 שנה בידי הרב מרדכי גולדשטיין, ומיועדת לבני חוץ לארץ המעוניינים ללמוד בישיבה באווירה חרדית, רוב תלמידיהם נחשבים לקשיי יום.

למרות העובדה כי היא נמצאת באותו מבנה משנת 1967, במינהל מקרקעי ישראל הגישו בקשה להוצאת צו פינוי לסילוק הישיבה מהמבנה, בטענה כי הישיבה פלשה למקום.

לטענת הישיבה, המיוצגת על-ידי עו"ד אייל בר אליעזר ורענן בר זוהר, היא אינה בגדר פולשת ואם תסולק מהמבנה, יש חשש גדול כי על המקום ישתלטו גורמים מפוקפקים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במנהל מקרקעי ישראל טענו כי כבר משנות ה-70 הם מנהלים מגעים והליכים שונים מול הישיבה כדי לפנותה לאחר שפלשה מהמקום ללא היתר.

שופט בית משפט השלום יצחק שמעוני, ערך סיור במבנה הישיבה וקבע כי המחלוקת בין הצדדים סבוכה ונמשכת שנים רבות, ולכן יש לברר את נושא הבעלות על הקרקע בהליך משפטי רגיל ולא בדרך של בקשת צו לסילוק פולש.

השופט אף העלה "ספק ממשי" ביחס לזכויות הישיבה בקרקע, אך עם זאת סירב לסלקם מהמקום והורה לקיים דיון נפרד בבית משפט. בנוסף, פסק כי על המנהל לשלם לישיבה 15 אלף שקלים, הוצאות משפט.