אאא

סגן ראש הממשלה, שר הפנים ויו"ר ש"ס, אלי ישי, מתייחס היום לראשונה לסערה שעורר מכתבו לנשיא המדינה, שמעון פרס, ובו ביקש לחון את שלמה בניזרי.

השר ישי אומר בראיון ל´כיכר השבת´ כי הפנייה הייתה מתבקשת, נוכח רחשי הציבור בנושא:

"המכתב שלי בא לאחר זעקות שאני שומע בקרב הציבור הרחב שחוצה מגזרים, תפקידים, עדות. ניגשים אלי חברי כנסת ושרים, אנשי אקדמיה, עיתונאים ואזרחים ברחוב, כולם אומרים שמדובר בהחמרה שאין לה תקדים ולא היה לה כל אחיזה במציאות ולבטח כאשר בית משפט עליון לא רואה ראיות חדשות, אלא רק דן על בסיס ראיות שהיו בערכאה הקודמת.

"במכתבי לא כפרתי בבית המשפט, גם הרב בניזרי לאורך כל משפטו ומהלך הערעור לא השתלח בשלטון החוק או היושבים על כס המשפט. הרב בניזרי ביקש שלא לקיים עצרות פומביות למענו וזאת כדי שהדיון הציבורי לא יגיע למחוזות לא רצויים.

"כאשר הציבור בשטח מדבר איתי על האפליה אני דורש מכולם, כמו שאני דורש מבני משפחתי ודרשתי מעצמי כל העת, להרים את הראש, להתמודד, לא להישען או להיתלות באפליה, אבל כאיש ציבור המייצג מאות אלפי אזרחים, דתיים וכאלו שאינם, מזרחים וכאלו שאינם, אני לא יכול שלא לשתף את הנשיא בתחושות הנטועות עמוק בקרב הציבור הרחב.

השר ישי מוסיף ואומר כי: "לא פנינו לנשיא שיבטל הרשאה, אלא שיפעל במינימום שבינימום להחזיר את המצב כפי שהיה בבית המשפט המחוזי".