אאא

סיור מקצועי ומקיף במסגרות החינוך של רשת גני הילדים ומעונות היום 'בית יעקב' ובמוסדות 'פתחיה' לחינוך מיוחד בעיר בית שמש, נערך היום בנוכחותם של סגן ראש הממשלה ושר הפנים אלי ישי ופמלייתו, ראש העיר בית שמש משה אבוטבול, סגן ראש העיר שמואל גרינברג, סגן ראש העיר דוד ויינר, חבר המועצה משה מונטג ומנהלי מחלקת החינוך בעיר.

במהלך הסיור התוודעו האורחים לעשייה הנפלאה והדבקות של ילדי החינוך החרדי הגדלים במוסדות 'בית יעקב' ו'פתחיה' ועל עבודת המחנכים והצוות המקצועי המונה מעל ל 340 עובדים הנעשית במסירות נפש גדולה. ראש העיר המכיר את העשייה הברוכה שיבח את מנכ"ל המוסדות יצחק גולדקנופף וכינה אותו 'שר החינוך החרדי'.

קודם פתיחת הסיור הרישמי, שוחח השר ישי עם ראש-העיר על הפרסום ב'ידיעות אחרונות', לפיו ילדי האתיופים כלואים בגנים נפרדים משלהם. ישי הורה לאבוטבול לדאוג לשילובם המיידי של הילדים בשאר גני העיר "על מנת שיוכלו להשתלב ולהתאקלם יחד עם שאר ילדי העיר".

ילדים מיוחדים

הסיור ברשת הגנים החרדית החל בגני הילדים שבהם מתחנכים ילדים בעלי מוגבלויות פיזיות, מוטוריות וקוגנטיביות. ישי התרגש בראותו את הילדים המתמודדים עם הקשיים העצומים בעזרתם החשובה של הצוות המקצועי במוסדות.

לאחר מכן המשיך הסיור לעבר כיתות השילוב בהם מתחנכים ילדים נורמטיביים יחד עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. שיטת חינוך זו בה דוגל מנכ"ל המוסדות הרב גולדקנופף עושה הדים רבים בקרב מערכת החינוך הכללית והצלחתה המרשימה ידועה בכלל מוסדות החינוך בארץ. השר ישי והצוות המקצועי שליווה אותו התרשמו עמוקות מהטיפול המסור של הצוות ומהשתלבות הילדים בעלי הצרכים המיוחדים במסגרות הלימוד במוסדות.

עם סיום הסיור נערך מעמד מרשים באולם המרכזי של מבנה המוסדות. ראשון הדוברים במעמד המרכזי היה מנכ"ל המוסדות יצחק גולדקנופף שהודה בפתח דבריו לסגן ראש הממשלה, לראש העיר, לחברי המועצה ולצוות המקצועי העירוני שעוזר ומסייע לרשתות החינוך מבוקר עד ערב, נשא הרב גולדקנופף בהתרגשות רבה את דבריו בפני אורחיו המרותקים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"ראיתם כאן היום יותר מתמונה אחת – ראיתם כאן את הילדים החיים איתנו. אומר ולא אכחיש – גם אני התרגשתי, הבטתי בעיני החברים שזרם הדמעות לא פסק מעיניהם. כבוד סגן ראש הממשלה וראש העיר: הדמעות הללו אינן מפסיקות לזלוג מעיני ההורים והילדים – קשה לילדים האלו לעמוד ליד גני הממ"ד והממלכתי ולומר כל הזמן לגננת – למה לנו אין חצר כזאת? אני מבקש מכם, תקדישו כמה דקות לילדים הללו – אין לפתחיה מקום, אנחנו מפוזרים ב 11 מקומות, בדירות, מרתפים וקרוונים".

לאחר דבריו נשא דברים ראש העיר שהעלה על נס את ההשקעה המסורה של הצוות המקצועי בילדים. ראש העיר הודיע כי כשם שהוא עושה עד כה עבור חינוכם של ילדי מוסדות 'פתחיה' ו'בית יעקב' בפרט, וכלל ילדי העיר ככלל, הוא מתחייב להמשיך ולסייע ולקבוע מהלך של עבודה משותפת עד לחיסול הקרוונים והמרתפים – כל שכל ילד בבית שמש יוכל ללמוד במוסד מכובד תוך שיתוף פעולה מתמיד ויסודי.

לקראת סיום הביקור נשא דברים השר ישי שציין את הקשר האדוק שנמשך כבר למעלה מ-25 שנים בינו לבין גולדקנופף.

ישי אמר בהתרגשות רבה כי אין שמיעה דומה לראיה וכי הוא זמן רב לא חווה התרגשות שכזו בביקור, הרב ישי התחייב לעזור ולסייע לרשת בכל הארץ תוך שהוא משבח את פעילות המוסדות והעומד בראשן הרב יצחק גולדקנופף על פעילותו רבת השנים ומסירות הנפש הגדולה למען חינוכם של ילדי ישראל.