אאא

ח"כ אלי ישי (ש"ס) קורא הבוקר (רביעי) לחבריו ממפלגת 'העבודה' באופוזיציה שלא לתמוך בחוק הגיור החדש שהגיש ח"כ אלעזר שטרן.

ישי הזהיר כי: "חוק הגיור עתיד לפגוע במדינת ישראל ויהדותה". תוך שהוא קורא למפלגות האופוזיציה להתנגד לחוק, "אני קורא למפלגת העבודה להתנגד לחוק או לפחות להימנע מלקדמו, הן מסיבה וזו והן מהחובה לפעול להפלת הממשלה הזו".

בניסיון לשכנע את מפלגת העבודה החילונית להתנגד אמר ישי: "גדולי ישראל בוודאי יזכרו מי תמך ומי התנגד לחוק הזה".

   קראו עוד: התמונה שמביכה את ש"ס: אלי ישי רוכב על אריה דרעי         

כזכור, אמש פורסם לראשנה ב"כיכר השבת" מכתבם של הרבנים הראשיים לישראל הראשל"צ הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו שכתבו לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הדתות נפתלי בנט כי: "לא ייתכן מצב בו יעבירו בכנסת ישראל חוק גיור ללא הסכמת הרבנים הראשיים ומועצת הרבנות, הרבנים שבו התריעו בעבר והזכירו את המובן מאליו בפני ועדת חוקה ובפני כל הגורמים שעסקו בהליך החקיקה בדבר הצורך בהסכמת הרבנים הראשיים לכל נושא הקשור בסמכותה של הרבנות הראשית לישראל ובפרט בנושא חוק הגיור, נושא המצוי בלב לבו של קיום העם היהודי ושרידותו הרוחנית, לא יעלה על הדעת כי יקודם חוק מסוג זה ללא שיעבור קודם לכן את המבחן ההלכתי של הרבנות הראשית והרבנים הראשיים האמונים על הנושא מתוקף תפקידם.

"נקבע כאן תקדים חדש לפיו חברי כנסת יעסקו בעניינים שאין להם כל הבנה בהם בחוסר אחריות, כאשר על כף המאזניים עומד נושא הרה גורל, קידום של חוק מסוג זה שלא בהסכמה עלול לפצל את עם ישראל בארצו למחנות מחנות, אשר לא יכירו האחד ביהדותו של רעהו ועלול להביא למצב שאת אחריתו מי ישורנו, את המצב הזה מבקשת הרבנות הראשית למנוע.

"אנו קוראים לכם להתערב באופן מיידי ולעצור את החקיקה בנושא בכל אמצעי העומד לרשותכם, האחריות שלכם כמי שנושאים בתפקידים אלו מחייבת אתכם שלא לעמוד מנגד כאשר הצעות חוק מסוג זה עומדים על סדר יומה של הכנסת" סיימו הרבנים הראשיים את מכתבם לביבי ובנט.