אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו, וח"כ אלי ישי (ש"ס) נפגשו הערב (שני) בלשכתו של ראש הממשלה בכנסת, ודנו בנושא חוק השוויון בנטל שעבר אמש ואושר על רוב שרי ידי הממשלה. 

פגישת נתניהו וישי נערכה במסגרת תפקידו של ישי כיו"ר ועדת המשנה למוכנות העורף בשעת חירום, ועסקה בתחילתה בנושאים הקשורים לוועדה. 

ל'כיכר השבת' נודע, כי במהלך הפגישה, העלה ישי את נושא אישורו בממשלה של חוק השוויון בנטל, ואמר לנתניהו כי החוק 'גורם לקרע בעם'.

נתניהו מצידו ניסה להתגונן, והשיב לח"כ אלי ישי כי החוק בין כה ייכנס לתוקף רק בעוד 4 שנים. 

ישי הגיב לדברי נתניהו ואמר כי עצם החקיקה - גורמת לקרע בעם. 

כזכור, מאז אישורו של החוק, תקפו הח"כים החרדיים את הממשלה, כאשר חלקם אף כיוון את המתקפה נגד ראש הממשלה עצמו שלא עמד לימין המגזר החרדי. 

אמש, במהלך נאום שנשא בכינוס 'אגודת ישראל', תקף ח"כ ישראל אייכלר את ראש הממשלה, ודימה את דרכי פעולותיו לאלו של נחש: "בנימין נתניהו הוא האיש שעמד היום והתגאה ב'הישגים', הוא זה שהכניס את קדימה לממשלה ומינה את יוחנן פלסנר. הוא בונה את אויביו כמו הנחש שאין לו יתרון, הוא נושא באחריות ועושה זאת מרצון. חייבים לזכור את זה גם בעתיד" אמר ח"כ אייכלר.

ח"כ יעקב ליצמן, ביקר גם הוא את התנהלותו של נתניהו, ואמר במהלך נאום שנשא היום (יום ב') בכנסת: "מי שיש לי טענות כלפיו זה ראש הממשלה, הוא חושב שהוא באו"ם. הוא לא רואה כלום, הוא לא מגיב. היינו חברים לפני כמה חודשים. הגנו עליך" הטיח בנתניהו. 

ליצמן הוסיף ועקץ את נתניהו: "אני רוצה להזכיר לכם, מי היה שר האוצר? נתניהו. מי קיצץ קצבאות ילדים? נתניהו. מי היה ראש ממשלה? נתניהו. מה רוצים מאיתנו? 30 שנה גנבו את הקופה? רבותיי, לכו למי שגנב, אם הוא גנב, מה אתם רוצים מאיתנו?".