אאא

שלוש שנים מלאו לחטיפתו של החייל גלעד שליט ואביו, נועם שליט, ממשיך לעשות מאמצים להביא לשחרורו. היום (שני) הוא הגיע לכנסת, במטרה לקדם את שחרור בנו, באמצעות שיחות עם שרים וחברי-כנסת.

שליט נפגש גם עם חברי-הכנסת מיהדות-התורה וש"ס. "צריך לעשות כל מאמץ לשחרור גלעד", אמר לשליט יו"ר ש"ס ושר הפנים ר' אלי ישי. "כל עוד גלעד לא הגיע, כנראה שלא נעשה מספיק".

"אם זה יעזור", הפתיע ישי, "אני מוכן גם לנסוע לעזה לדבר עם חמאס, אם הם יסכימו. מדובר פה בפדיון שבויים, וצריך להשתדל במלוא הכוח. זה כואב לכל אזרח ויהודי באופן אישי. זה זועק לכולנו. אנחנו ממשיכים להתפלל ולקוות שגלעד ישוב במהרה לביתו, לשמחת כל עם ישראל".

שליט שיתף את חברי סיעת ש"ס במצוקת משפחתו: "השבוע אנחנו מציינים שלוש שנים לנפילת גלעד בשבי בעזה ואין לנו שום אינדיקציה מה עבר עליו. רוב האנשים כאן הם הורים לילדים. חלקם שירתו בצה"ל, אבל אף אחד לא יכול לחשוב מה עובר על בחור צעיר כזה, שללא שום הכנה נופל עליו כזה דבר, והוא נופל בשבי - איך הוא מתמודד עם הימים והלילות הארוכים שעוברים עליו, בלי שום תקווה ובלי אור בקצה המנהרה. גם אם פה רואים איזושהי תקווה, בטוח גלעד לא יודע על הפעולות שנעשות".