אאא

המקום: מלון נירוונה, ים המלח. הזמן: שבת האחרונה. אל היכל בית הכנסת במלון, נכנס אדם חשוב ומוכר, שהוריד את המשקפיים כדי שלא ממש יזהו אותו. הוא קונה עלייה לאדם נוסף שישב לידו. כשהגיע החזן ובעל הקורא, ר' אליהו אוזן, לעשות "מי שברך" לעולה בתורה, הוא מברך את הרב מיכאל לסרי, כשהוא שואל אותו מי בעל המצווה. אחד מהמתפללים מצביע מיד לעבר הקהל, ואומר לו: "רבי משה, רבי משה". בעל הקורא מסתכל עליו, ולא מזהה. לוקח לו כמה שניות עד שהוא מבין במי מדובר, ועושה גם מי שברך לבעל המצווה: הרב משה אבוטבול, ראש עיריית בית שמש.

עמי מימון, שדרן רדיו קול ברמה, החליט לעזוב את המיקרופון, לצאת מהארץ ולעלות על כנפי המטוס בדרך לקווינס שבניו יורק, אי שם בארצות הברית. אל הטיסה הצטרף אף הזמר אבי בן ישראל, כששניהם שמים את פעמיהם לעבר קברו של הרבי מחב"ד זצ"ל. השבוע הם אף סיימו את מסכת חגיגה, כשהם מעבירים את השידור החי ברדיו לארץ הקודש. המדור האזין והתרגש. ויש גם תמונות היישר מארה"ב.

לאחר שהמניין הספרדי שבראשותו סולק מבית הספר האשכנזי בעיר בני ברק, החליט רבה של פרדס כץ הגאון רבי מנשה זליכה שליט"א, לחפש מקום אחר למניין המפואר שבראשותו. השבוע הוא נצפה עם עוזרו ר' מאיר פנחס, כששניהם נוסעים לעבר העיר רמאללה. המדור מקווה מאוד שבני דודינו הערבים היו קצת יותר מנומסים מאחינו האשכנזים. ויש גם תמונה. 

מאבטח חדש שהגיע השבוע לכנסת, והחל לשמור בכניסה למתחם, לא ממש הספיק לשנן את תמונותיהם של חברי הכנסת. כשהגיע למקום חבר הכנסת יעקב מרגי, עצר אותו המאבטח ושאל אותו למי הוא מוזמן... "אני מוזמן לעצמי", ענה לו מרגי. המאבטח התנצל, וחזר לחדר הביטחון בכדי ללמוד את תמונות הח"כים והשרים בעל פה...

ולאחר שנכנס בשלום לכנסת, נפגש ח"כ יעקב מרגי עם אנשי עסקים אינדיאנים שהגיעו במיוחד ללשכתו. מרגי עודד את האינדיאנים להשקיע בארץ הקודש, וייעץ להם היכן כדאי להם לבקר בירושלים עיר הקודש. לפגישה אף הצטרף רפי מלאכי. ויש לנו גם תיעוד.

החום והלחות בעיר בני ברק עשו את שלהם, וגרמו למזכיר מועצת חכמי התורה, הרב רפאל פנחסי לצאת אמש מהבית, ולצעוד לעבר החנות הקרובה לביתו "מרכז הארטיקים" ברחוב ירושלים. פנחסי מילא את השקיות בשלל קרחונים, ויצא משם כשידיו עמוסות. הנכדים בטוח יהנו. המדור ממליץ על ה'מגנום' החדשים.

שישי האחרון: ח"כ ר' אלי ישי נוהג בעצמו ברחובות שכונת הר נוף בירושלים, ופתאום הוא שומע 'בום' חזק. הוא יוצא מהר מהרכב, ומגלה שרכבו מעורב בתאונת דרכים. לאחר שהוא מחליף פרטים עם הנהג, הוא ממהר לעשות קניות לשבת. לחבר הכנסת שלום.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ינקי דרעי, בנו של יו"ר ש"ס אריה דרעי, ומי שאחראי על פניות הציבור בש"ס, החליט להראות אזרחות טובה, ותרם השבוע דם במשכן הכנסת. העיניים של המדור בואו לתת לו טיפים איך להעלות את רמת המוגלובין בדם, ומיהרו לתעד. 

חמישי שעבר: העיניים של המדור מטיילות בשוק מחנה יהודה בירושלים, ופוגשות לפתע את חבר המועצה אשר מישאלי, כשהוא מטייל עם שני חברי מועצה נוספים העונים לשמות יוסי דייטש ושלמה רוזנשטיין. השלישייה עשו קניות לכבוד שבת המלכה, שמישאלי מזמין את החברים לחלבה בכשרות המהודרת של בד"צ בית יוסף. היה טעים.

לאחר שנצפה בתחרות מוואלים עם החזנים הספרדים של ניו יורק ואל-אי במהלך השבועות האחרונים, הגיע הזמר בריו חקשור לארץ, כשהוא ממהר להופיע באירוע מיוחד שהתקיים על ידי ארגון "רפאנו" באחד מהמלונות על יד ימה של נתניה. אל השירה הצטרף אחיו הצעיר מריו (או מאיר, איך שבאלכם), כשאליהם מצטרפים בחורים מישיבת "נחלת דוד" בשירה וריקודים בכדי לשמח את הילדים החולים. ויש גם תמונה. 

פינת המזל"טים: ברכת מזל טוב חמה ולבבית להגאון רבי משה יוסף שליט"א, ראש בד"צ בית יוסף, לרגל אירוסי הבת עם בנו של הגאון רבי בנימין אטיאס שליט"א, רבה של העיר פתח תקווה. ענבי הגפן בענבי הגפן דבר נאה ומתקבל. לרב יוסף בוסו שליט"א, לרגל התמנותו לתפקיד מנכ"ל רשת מעיין החינוך התורני. ירבו שמחות בישראל. שבת שלום.

המדור המלא מתפרסם ב'יום ליום'