אאא

היושרה שלך, כבוד השר אלי ישי, היו תמיד, בעיניי, משהו ייחודי. ההתבטלות שלך מול מורינו ורבינו פאר הדור והדרו הרב עובדיה יוסף, ריגשו אותי כל פעם מחדש.

בראיון שהענקת לרדיו "קול חי" לפני חודשיים בסך הכל, סיפרת איך אתה מספר למרן על כל תזוזה ותזוזה במתרחש - ואתה מקבל את עצתו בכניעה ובהתבטלות.

מסתבר שהכל נכון, עד שזה מגיע אליך, השר ישי.

בימים האחרונים, אתה מנהל מסע אישי, קטנוני, נקמני ומלא באמוציות, נגד חבר-הכנסת הרב חיים אמסלם. מדוע? כי הדעות שלו, הם לא הדעות שלך. הדעות שלך, כך נראה, הם תמיד ´נגד´, והדעות של הרב אמסלם תמיד ´בעד´.

בשעה שהרב אמסלם מדבר על קירוב, גמישות ואהבה, אתה מדבר על ריחוק, סירבול ושנאה. לא פלא, כשהראו ליו"ר ש"ס לשעבר אריה דרעי קטע וידאו שלך מדבר על "השנאה של החילונים נגד החרדים", הוא עיוות את פרצופו. הוא ידע גם ידע שככה לא בונים מפלגה, ככה הורסים. השנאה הפכה לספינת הדגל שלך. 

בשבוע שעבר, ניצלת את ההזדמנות שהרב אמסלם שוהה בארה"ב ורקחת דיל פוליטי, מהמלוכלכים שידעה מפלגה ש"ס, אם לא המלוכלכת שבהם. לא הלכת לברר עם אמסלם (כן, הוא חבר בסיעת ש"ס. שכחת?) האם הדברים שנאמרו בשמו נכונים, לא ניסת אפילו ליצור איתו קשר.

מאחורי גבו, הלכת לרבו מורו הרב מאזוז, ובצעד אווילי שכנעת אותו לצאת למלחמה בתלמידו אהובו. מה לא אמרת בחדר? ש"הוא לא אחראי", ש"הוא מזיק לש"ס", ש"הוא לוחם במרן".

אתה בטח שומע, כמו כולנו, שהוא לא מתכוון להחזיר את המנדט לש"ס. אתה רותח, אוהו רותח. מי שמך, כבוד השר ישי, לקחת את המנדט מהציבור? אמסלם נבחר על-ידי הציבור, לא על ידך. נקודה.

היום סיפרו לנו שאתה מתכוון לתמוך בהקפאה, ברקע עדיין ממתין "חוק האברכים" שעוד לא עבר, איראן נערכת למלחמה, אובמה לוחץ על ישראל, נאסראללה מאיים במלחמה, ואתה, השר ישי? אתה עסוק בתככים פוליטיים שמתאימים לברק, או לבני.

רק עכשיו, הגעתי למסקנה הסופית שאין דבר כזה פוליטיקאי-חרדי-ישר. כולכם אותו דבר: ברק, פואד, אולמרט, לבני, נתניהו, שרון, הנגבי, מופז, שמחון. ומהיום, כבוד השר ישי, הצטרפת לרשימה השחורה.

לא אצביע יותר לש"ס. את הקול שלי, איבדת.